„Października piętnastego pogonimy Kaczyńskiego!”. Konferencja prasowa kandydatów KO do Parlamentu.

2023-08-21

W poniedziałek (21.08.2023 r.) o godzinie 9:30 przy ul. Karmelickiej 1 w Gdańsku, odbyła się konferencja prasowa kandydatów Koalicji Obywatelskiej do Parlamentu, inaugurująca zbieranie podpisów poparcia list wyborczych do Sejmu oraz kandydatów do Senatu.

Tutaj, w województwie pomorskim widać doskonale, jak ludzie nieodpowiedzialni są w stanie dla własnej ideologii, sprzedać nawet największe skarby rodowe, takie jak Rafineria Lotosu. Nasi Parlamentarzyści od wielu lat pokazują w jaki sposób Kaczyński i jego ekipa rozkradają Polskę. Dzisiaj, z tego miejsca chcemy zadeklarować, że skończymy z tymi monopolami państwowymi przez które wy płacicie olbrzymie ceny – za paliwo, za energię elektryczną, za gaz – wskazywał przewodniczący klubu parlamentarnego KO, Borys Budka.

Tu na Pomorzu widać jak w soczewce wszystkie patologie tej władzy, to zakłamanie, te grabieże, to zawłaszczanie państwa. Każdego dnia to obserwujemy i każdego dnia będziemy o tym mówić. Lotos, nasza pomorska perełka, została sprzedana za bezcen, wartość zaniżona o 4,4 mld zł. I oni dzisiaj mają czelność pytać w referendum o wyprzedaż polskiego majątku narodowego. Oni wyprzedali już polski majątek narodowy Arabom i Węgrom – wskazywała posłanka Agnieszka Pomaska.

Wygramy Gdańsk, Gdynię, Sopot, Człuchów, Chojnice, Malbork, Tczew, wygramy Pomorze i całą Polskę! My my niesiemy ze sobą nadzieję, że w Polsce będzie po prostu przyzwoicie. Polki nie będą się bały mieć dzieci. Przedsiębiorcy nie będą się bali o swoją przyszłość w chaosie podatkowym. Nauczyciele i nauczycielki nie będą się bali uczyć w Polsce prawdy, bo minister Czarnek będzie wyciągał wobec nich konsekwencje, będą uczyć prawdy, bo nikt nie będzie się wtrącać do tego, jak uczą młodzież, przy założeniu, że uczą młodzież dobrze. W polskich szpitalach nie będzie gigantycznych kolejek, każdego będzie stać na opiekę zdrowotną. Nikt was nie będzie prześladował, szarpał za wasze poglądy, za wiarę lub jej brak, za bycie tym kim się jest i kochanie, kogo się kocha. Odzyskamy poczucie godności, które władza w Polsce zdeptała. Życie publiczne będzie dla każdej osoby, która ma wiedzę i kompetencję – przekonywała posłanka Barbara Nowacka.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk