Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka liderkami list Koalicji Obywatelskiej na Pomorzu!

2023-08-16

Dwie kobiety mają poprowadzić pomorską Koalicję Obywatelską do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych. Jedynką w okręgu 25 jest Agnieszka Pomaska, a w okręgu 26 – Barbara Nowacka. Na listach są wszyscy posłowie KO obecnej kadencji, z wyjątkiem Sławomira Neumanna.

52 kandydatek i kandydatów z powalczy 15 października o miejsca w Sejmie z dwóch okręgów w województwie pomorskim. Zgodnie z zapowiedziami parytet został niemal zachowany – kandyduje 25 pań i 27 panów, ułożonych – przynajmniej na początkowych miejscach – „na suwak”, a więc raz polityk, raz polityczka.

„Gdańską” listę otwiera Agnieszka Pomaska. Na drugim miejscu Jacek Karnowski – prezydent Sopotu. Numerem trzy jest także przedstawicielka samorządowców – Magdalena Kołodziejczak, wójt Pruszcza Gdańskiego. Z kolejnych miejsc wystartują aktualni parlamentarzyści: Piotr Adamowicz i Małgorzata Chmiel. Jerzy Borowczak jest 8., a Jarosław Wałęsa zajął ostatnie miejsce (24).

Na czele listy z okręgu 26 (Gdynia i północno-zachodnia część województwa) – bez zaskoczeń. Otwiera ją trójka dotychczasowych posłów: Barbara Nowacka, Zbigniew Konwiński i Henryka Krzywonos-Strycharska. W pierwszej dziesiątce, acz nieco dalej, poprzetykania samorządowcami znaleźli się także: Kazimierz Plocke, Tadeusz Aziewicz i Stanisław Lamczyk.

źródło: zawszepomorze.pl

Czytaj więcej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk