„Na profilu WFOŚiGW w Gdańsku znaleźliśmy 19 postów sponsorowanych, które promują Prezesa Szymona Gajdę!” Konferencja prasowa ws. złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury przez Prezesa WFOŚiGW.

2023-08-10

W czwartek (10.08.2023 r.) odbyła się konferencja prasowa posłanki Platformy Obywatelskiej RP Agnieszki Pomaskiej w sprawie możliwego przekroczenia uprawnień przez Prezesa Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku, Szymona Gajdę. Posłanka Agnieszka Pomaska poinformowała, iż w związku z powyższym, złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa do prokuratury.

– Na profilu WFOŚiGW w Gdańsku znaleźliśmy 19 postów sponsorowanych, które promują Prezesa Szymona Gajdę (…) o treści m.in: „Nasz prezes poszedł na spacer do lasu…”, „Podziękowania dla naszego prezesa…”. Co ciekawe promowane są też spotkania z członkami Rady Nadzorczej, m.in. z Panem Bartłomiejem Obajtkiem – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska.

– Tego typu działania są działaniami niezgodnymi z prawem i nie mam żadnych wątpliwości, że będą mieć miejsce w różnych częściach Polski, w różnych instytucjach, które wiele lat funkcjonowały bez polityki i bez polityków. Dzisiaj ta polityka wkroczyła i zostały otwarte drzwi w różnego typu spółkach i instytucjach, które powinny dbać o dobro mieszkańców, o czyste powietrze, o zdrową  wodę. Ta polityka wkroczyła tam wielkimi krokami, zaszła tak daleko, że będzie wykorzystywana w kampanii wyborczej – dodała.

– W związku z tym składam dzisiaj zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez Pana Szymona Gajdę, żeby ktoś się ocknął, żeby zobaczył, że państwowy fundusz to nie jest prywatny folwark polityków prawa i sprawiedliwości, także po to, żeby nikt w Polsce nie miał poczucia bezkarności, wtedy kiedy jest z partii rządzącej – podsumowała Agnieszka Pomaska.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

Przeczytaj artykuł na radiozet.pl

Przeczytaj artykuł na trojmiasto.wyborcza.pl

Przeczytaj artykuł na na zawszepomorze.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk