„Panie Ministrze, Panu chyba Malbork pomylił się z Mińskiem”. Konferencja prasowa parlamentarzystów KO oraz spotkanie z mieszkańcami Kwidzyna.

2023-08-04

Kwidzyn. Po spotkaniu z mieszkańcami Malborka, w trakcie którego przebywający w tym samym czasie na Zamku w Malborku Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotr Gliński złożył zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa w związku z nielegalnym wkroczeniem na teren Muzeum Zamkowego bez zgody zarządcy terenu parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej nie kryjąc oburzenia odnieśli się do stawianych przez Ministra zarzutów.

– Przyjechaliśmy wspólnie z panem marszałkiem Grodzkim do was – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska– Dzisiaj w Malborku przebywał także minister Piotr Gliński. Wtedy, kiedy my mieliśmy konferencję prasową promującą kampanię pilnującą wybory, pan minister Gliński znajdował się na zamku. Doszło do sytuacji niespotykanej i absolutnie skandalicznej. Tuż po konferencji prasowej podszedł do mnie nieumundurowany funkcjonariusz policji. Powiedział, że wpłynęło zawiadomienie pana ministra Glińskiego, że nasza konferencja prasowa, nasze spotkanie z mieszkańcami (…) jest nielegalne. Przecież to jest absolutny skandal panie ministrze – nie kryła oburzenia. – Panu chyba Malbork pomylił się z Mińskiem. Jak pan śmie wysyłać na obywateli naszego kraju policję i spisywać dlatego, że zajęli kawałek zajęli kawałek chodnika przed zamkiem w Malborku – pytała Agnieszka Pomaska.

Także marszałek Senatu Tomasz Grodzki zabrał głos: – Jeżeli ten kacyk, którego Aga słusznie nazwała funkcjonariuszem frontu ideologicznego, ma czelność żeby dyktować, czy wolno nam iść do restauracji, czy wolno nam się spotkać, czy wolno nam ze sobą rozmawiać? To znaczy, że sytuacja w Polsce jest gorsza, niż wszystkim się wydaje. Im się marzy dyktatura, im się marzy rząd dusz, im się marzy pełna kontrola, pełna centralizacja. Zapomnieli o jednym: mają do czynienia z Polakami.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk