Malbork. Minister Piotr Gliński zawiadamia policję w związku z konferencją prasową parlamentarzystów KO przed malborskim Zamkiem.

2023-08-04

Jednoczesna wizyta w Malborku wicepremiera Piotra Glińskiego oraz grupy parlamentarzystów Platformy Obywatelskiej, zakończyła się interwencją policji. Do miejscowej komendy wpłynęło zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa w związku z nielegalnym wkroczeniem na teren Muzeum Zamkowego bez zgody zarządcy terenu. Parlamentarzyści są oburzeni – ich spotkanie z mieszkańcami odbyło się przed wejściem na teren zamku.

Takiego obrotu sprawy nie spodziewali się parlamentarzyści Platformy Obywatelskiej, którzy przyjechali do Malborka promować inicjatywę Obywatelskiej Kontroli Wyborów. Do miejscowej komendy policji wpłynęło zawiadomienie o możliwym popełnieniu przestępstwa w związku z nielegalnym wkroczeniem przez nich na teren Muzeum Zamkowego bez zgody zarządcy terenu.

– Ministra Glińskiego wczoraj w Malborku obleciał strach i złożył zawiadomienie, że nasza konferencja z udziałem Marszałka Tomasza Grodzkiego była nielegalnym zgromadzeniem! Pilnujemy uczciwości wyborów a PiSowski aparatczyk mówi, że to nielegalne! Niedzielski ujawnia wrażliwe dane lekarza, Gliński nasyła policję na obywateli stojących na chodniku bo twierdzi, że stoją nielegalnie. Marszałek Senatu nielegalnie rozmawia z ludźmi na ulicach i policja interweniuje – podsumowała sytuację posłanka Pomaska.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk