„Oni nie cofną się przed niczym!” Wiec promujący akcję KO „Pilnuję wyborów” w Chojnicach.

2023-08-04

Trzecim przystankiem na trasie busa Obywatelskiej Kontroli Wyborów w trakcie piątkowej akcji (4 sierpnia 2023 r.), zachęcającej obywateli do pilnowania wyborów, były Chojnice. Odbyła się tam konferencja prasowa, w której udział wzięli: marszałek Senatu RP Tomasz Grodzki, posłanka Agnieszka Pomaska, poseł Jerzy Borowczak, starosta chojnicki Marek Szczepański i wicemarszałek województwa pomorskiego Leszek Bonna.

Członkowie Koalicji Obywatelskiej po raz kolejny zachęcali do uczestniczenia w procesie wyborczym w charakterze członka komisji lub męża zaufania, tłumacząc powagę roli obywateli w kształtowaniu procesu wyborczego i uświadamiając, że to oni tworzą Państwo.

– Gdyby nie obywatele, my do dzisiaj byśmy nie wiedzieli, że pod Bydgoszczą wylądowała jakaś rakieta. Kobieta na koniu znalazła rakietę, a nie polskie służby. Gdyby nie obywatele, nie wiedzielibyśmy, że nad Polską latają białoruskie śmigłowce. (…) Co by było, gdyby obywatele naszego kraju nie zaczęli pomagać, gdy u granic naszego kraju zaczęła się wojna. Przecież to obywatele naszego kraju przyjęli setki tysięcy Ukraińców. Gdyby nie oni mielibyśmy prawdziwy kryzys uchodźczy – przekonywała Agnieszka Pomaska.

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk