„Naprawimy Polską rzeczywistość, żeby wszystkim nam żyło się lepiej!” Konferencja Prasowa w Żukowie zachęcająca do wzięcia udziału w akcji Obywatelskiej Kontroli Wyborów.

2023-08-04

W piątek (4 sierpnia 2023 r.) Parlamentarzyści Koalicji Obywatelskiej wyruszyli w trasę busem Obywatelskiej Kontroli Wyborów po województwie pomorskim. Drugim przystankiem na trasie było Żukowo, gdzie odbyła się konferencja prasowa z udziałem posłanek – Agnieszki Pomaskiej, Barbary Nowackiej, Henryki Krzywonos-Strycharskiej oraz posłów – Tadeusza Aziewicza i Kazimierza Plocke.

Posłowie wskazywali, że liczą na to, aby w każdej, nawet najmniejszej komisji wyborczej, była osoba, która będzie pilnowała, żeby wybory odbyły się w sposób demokratyczny. Wspomniane zostały nieprawidłowości, które miały miejsce w wyborach prezydenckich – w niektórych komisjach na jednego kandydata padło 100% głosów, co jest niemożliwe zarówno statystycznie, jak i nie zgadza się ze stanem faktycznym, o czym świadczyły skargi obywateli. Wybory to wielkie święto demokracji, nie polityków i polityczek, ale zwykłych obywateli i obywatelek – wskazywała posłanka Barbara Nowacka.

Agnieszka Pomaska punktowała zaś liczne nadużycia ze strony obecnej władzy – dzisiaj żyjemy w czasach, kiedy niestety obecną władzę, która została powołana do wykonywania konkretnych zadań, trzeba wyręczać. Wyręczają tę władzę obywatele. I zachęcała, aby naprawić Polską rzeczywistość żeby wszystkim nam żyło się lepiej.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk