„Zależy nam, żeby kobiety miały wybór, żeby nasze dzieci były bezpieczne”. Protesty w obronie praw kobiet w całej Polsce.

2023-06-14

Warszawa, Gdańsk, Wrocław, Rzeszów, Poznań, Olsztyn, Katowice, Bydgoszcz, Kraków, Toruń, Zielona Góra. W tych, i wielu innych, miastach i miasteczkach, odbyły się protesty przeciwko łamaniu praw kobiet. „Przyszłam, bo myślę o przyszłości młodych ludzi”, „Chcemy, by polskie kobiety były bezpieczne, mogły rodzić dzieci i nie czuły się zagrożone” – argumentowali uczestnicy protestów.

Pod koniec maja w szpitalu w Nowym Targu zmarła 33-letnia ciężarna Dorota. Kobieta trafiła tam w piątym miesiącu ciąży po odpłynięciu wód płodowych. Zmarła po trzech dniach z powodu wstrząsu septycznego. Kilka godzin przed śmiercią USG wykazało obumarcie płodu. W tej sprawie toczy się śledztwo, prowadzone przez Prokuraturę Regionalną w Katowicach. (…)

W Warszawie manifestacja odbyła się pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Demonstrujący przeszli z tego punktu w stronę siedziby resortu zdrowia na ulicy Miodowej. W warszawskim proteście wraz z innymi parlamentarzystami Koalicji Obywatelskiej wzięła udział posłanka Agnieszka Pomaska.

W Gdańsku młoda kobieta zaznaczyła, że „to ważne, żeby walczyć o naszą przyszłość, żebyśmy miały prawo do życia”. – Nie chodzi tu o to, żeby rodzić dzieci, a matka nie żyje, tylko, aby dziecku zapewnić, aby miało pełną rodzinę – zwróciła uwagę.

– To powinno bulwersować. Przyszłam, bo myślę o przyszłości młodych ludzi. Mam syna, ale myślę o przyszłości młodych kobiet, w jakim potrzasku się znajdą, jeśli trafią na niewłaściwych lekarzy i niewłaściwy szpital – przyznała inna kobieta.

źródło: tvn24.pl

Czytaj więcej

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk