Pomaska: Winni są Kaczyński, Morawiecki i posłowie, którzy podnieśli rękę, skazując kobiety na śmierć.

2023-06-14

Do tragedii doprowadzili Kaczyński i Morawiecki, posłanki i posłowie, którzy podnieśli rękę za tym, żeby skazywać kobiety na śmierć – twierdzi Agnieszka Pomaska w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

Dziś, w kilkudziesięciu miastach w Polsce mają odbyć się protesty po śmierci 33-latki z Bochni, pani Doroty. Hasło tych marszów #AniJednejWięcej. – Prawo i Sprawiedliwość zabrało bezpieczeństwo kobiecie, jeśli chodzi o ciąże i donoszenie tej ciąży. Mają na ustach frazesy o dobru rodziny, a robią dokładnie odwrotnie – powiedziała Agnieszka Pomaska – posłanka Platformy Obywatelskiej, wiceprzewodnicząca Sejmowej Komisji ds. Unii Europejskiej, w popołudniowym Gościu Radia ZET u Beaty Lubeckiej.

– Doprowadzili do tej tragedii. Są za to odpowiedzialni pan J. Kaczyński, pan premier Morawiecki, wszystkie posłanki i posłowie, którzy podnieśli rękę za tym, żeby skazywać kobiety na to cierpienie i bardzo często niestety śmierć. To są wstrząsające historie dla każdego kto jest matką, córką. Mnie teraz przechodzą ciarki – powiedziała Pomaska. – Ktoś nie chciał poważnie potraktować życia kobiety i przyszłości jej rodziny. [pani Dorota zmarła w szpitali w Nowym targu – red.] Nie potrafię tego zrozumieć, ale wiem, co do tego doprowadziło. Ten cały ciąg zdarzeń, wykorzystanie TK, nagonka na lekarzy ze strony partii rządzącej, to sprawiło, że dzisiaj kobiety boją się zachodzić w ciążę. Dla młodych kobiet wchodzących w życie, poza innymi egzystencjonalnymi problemami, to jest naprawdę poważny problem – stwierdziła posłanka.

Według Agnieszki Pomaskiej „zapis dot. możliwości aborcji jest na papierze, jest martwy. Lekarze boją się podejmować decyzje w tej sprawie i często jest po prostu za późno”. – Lekarze boją się podejmować decyzje dlatego, że partia rządząca postanowiła życie dziecka, które nie będzie mogło normalnie egzystować, ponad życie kobiety. Dla mnie te historie są wstrząsające i trzeba to uciąć. #AniJednejWięcej. Na początku wydawało się, że ten problem da się rozwiązać, ale mamy dzisiaj kolejne kobiety, które umierają – zaakcentowała Pomaska.

Czytaj więcej

Obejrzyj całą rozmowę Beaty Lubeckiej z Agnieszką Pomaską

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk