„Tak dla In Vitro” w Sejmie!

2023-06-14

Dziś ok. godziny 21:30 w Sejmie rozpocznie się debata nad Obywatelskim Projektem Ustawy „Tak dla In Vitro”.

Projekt zakłada przeznaczenie z budżetu państwa środków na politykę zdrowotną w obszarze leczenia niepłodności, w tym finansowanie procedur medycznych wspomaganej prokreacji, m.in. in vitro, w kwocie co najmniej 500 mln zł rocznie.

Komitet Inicjatywy Ustawodawczej „Tak dla in vitro” zawiązał się we wrześniu 2022 roku. Inicjatorką projektu jest była premier Ewa Kopacz, a pełnomocniczką komitetu została gdańska posłanka Agnieszka Pomaska. W jego skład weszły też m.in. prezeska fundacji MRM Małgorzata Rozenek-Majdan, Małgorzata Kidawa-Błońska, Barbara Nowacka i Monika Wielichowska.

W ciągu trzech miesięcy od rejestracji Komitetu wolontariuszom udało się zebrać blisko 500 tys. podpisów. 23 marca br. zostały one złożone w Sejmie.

– To niezwykle ważny dzień dla wszystkich rodzin i par w Polsce, które spodziewają się dziecka, planują mieć dzieci albo mają z tym problem. Dla nich projekt „Tak dla In Vitro” jest ogromną nadzieją. Nadzieją, która dziś staje się możliwa dzięki temu, że tysiące osób w całej Polsce zaangażowało się w zbiórkę podpisów a setki tysięcy osób złożyło swoje podpisy pod tym projektem. Mam zaszczyt i ogromną przyjemność powiedzieć, że udało nam się zebrać blisko pół miliona podpisów. Blisko pół miliona osób, w całym kraju, w dużych i małych miastach, na wsiach podpisało się pod tym projektem – mówiła wówczas Pełnomocniczka Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej posłanka Agnieszka Pomaska.

Zachęcamy do śledzenia debaty na stronie Sejmu

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk