„Stoi za Wami pół miliona ludzi, którzy poparli podpisami nasz projekt.” Pierwsze czytanie Obywatelskiego Projektu Ustawy „Tak dla In Vitro” w Sejmie.

2023-06-15

W czwartek (15 czerwca) w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie Obywatelskiego Projektu Ustawy „Tak dla In Vitro” – ustawy o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. W imieniu wnioskodawców projekt uzasadniała pełnomocniczka Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej posłanka Agnieszka Pomaska.

-In Vitro to nie eksperyment medyczny, to najskuteczniejsza metoda leczenia niepłodności. In Vitro to życie. In Vitro to jedyna szansa na szczęście dla 3 mln Polek i Polaków. (…) W podręczniku do HiT sugerowano, że In Vitro to produkcja ludzi. Ostatnio te słowa w Sejmie powtórzyła posłanka PiS Barbara Bartuś. Dziecko poczęte dzięki In Vitro to takie samo życie jak każde inne. Nikt nie ma prawa odbierać tym rodzinom szczęścia. (…) Ta ustawa nie ma barw partyjnych. 66% Polaków jest za finansowaniem In Vitro z budżetu państwa. Co więcej, 44% wyborców PiS popiera finansowanie In Vitro z budżetu państwa. Pod tym projektem podpisywało się wielu wyborców prawicy. (…) Dziękuję wszystkim za zaangażowanie w tę piękną inicjatywę. Dziękuję całej opozycji sejmowej, dziękuję samorządowcom, dziękuję ludziom dobrej woli. Stoi za Wami pół miliona ludzi, którzy poparli podpisami nasz projekt. (…) Pomyślmy wspólnie ile dzieci może przyjść na świat dzięki proponowanym przez  nas 500 mln złotych rocznie na finansowanie In Vitro. Wydajmy te pieniądze na szczęście i radość polskich rodzin – mówiła posłanka Pomaska.

Wartym odnotowania jest fakt, że nie zgłoszono wniosku o odrzucenie projektu w pierwszym czytaniu i teraz trafi on do sejmowej Komisji Zdrowia – to bez wątpienia ogromy sukces tej inicjatywy!

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk