„To jest sytuacja bez precedensu, to jest niebywały skandal”. Konferencja prasowa posłów PO ws. nieprawidłowości przy zakupie sprzętu medycznego przez Grupę Lotos S.A.

2023-03-27

W poniedziałek (27.03) w Biurze Regionu Pomorskiego PO w Gdańsku odbyła się zorganizowana przez posłów Platformy Obywatelskiej Agnieszkę Pomaską i Tadeusza Aziewicza konferencja prasowa, której tematem były nieprawidłowości przy zakupie sprzętu medycznego przez Grupę Lotos S.A. i skandaliczna bezczynność rządu w tej sprawie.
 
Kilka dni temu duża firma meblowa wycofała z rynku wadliwą grę w łowienie rybek, a Premier Morawiecki i Minister Sasin wiedząc o wadliwym antycovidowym sprzęcie medycznym dystrybuowanym do szpitali nie zrobili nic – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska. – To jest sytuacja bez precedensu, to jest niebywały skandal. W związku z tym chcieliśmy zapowiedzieć naszą kontrolę poselską w Ministerstwie Aktywów Państwowych w najbliższy czwartek. Mamy do czynienia z absolutnym brakiem nadzoru nad funkcjonowaniem spółek Skarbu Państwa – dodała posłanka.

Walcząc z pandemią medycy nie mieli czasu sprawdzać certyfikatów kombinezonów i przyłbic. Ufali, że robi to rząd, ale rząd ich po prostu zawiódł – mówił poseł Tadeusz Aziewicz. – Nie wiem jak Premier Morawiecki może spojrzeć w oczy lekarzom, którzy w tym czasie, w takich kombinezonach walczyli z pandemią. Nie wiemy ilu z nich właśnie z tego powodu zachorowało – dodał poseł.

 
 
https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk