Posłowie KO z mieszkańcami o programie Mieszkanie plus. „Okazało się jedną wielką klapą”.

2023-03-14

Premier Mateusz Morawiecki „chwali się kolejnym programem mieszkaniowym” a program Mieszkanie plus „okazał się jedną wielką katastrofą” – mówiła we wtorek posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska na konferencji prasowej z udziałem uczestników rządowego programu. – Mówiono nam, że będzie taniej, bo nie stać nas na kredyty. Mówiono nam, że będziemy mogli to wykupić. Nic takiego się nie dzieje – mówił Maciej Bartoszewski ze Świdnika.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej zorganizowali we wtorek konferencję prasową, w której udział wzięli uczestnicy programu Mieszkanie plus. Posłanka KO Agnieszka Pomaska mówiła, że obecnie borykają się oni „z problemami i zamiast być beneficjentami, tymi, którym miano pomagać, dzisiaj stają przed poważnym wyzwaniem i dylematem, jak związać koniec z końcem, w związku z tym oszustwem, jak mówią sami mieszkańcy, jakim było Mieszkanie plus”.

– Zwrócę uwagę, że dzisiaj pan premier Mateusz Morawiecki chwali się kolejnym programem mieszkaniowym. Ale dzisiaj mieszkańcy z całego kraju, z Gdyni, ze Świdnika, z Mińska Mazowieckiego, z Radomia, z Krakowa przyjechali tutaj do Sejmu, do Warszawy, po to, żeby tak jak pan premier Morawiecki zapowiadał, rozliczyć go z programu Mieszkanie plus – powiedziała.

Oceniła, że „program Mieszkanie plus okazał się jedną wielką katastrofą”. – Okazał się programem, który zamiast nieść pomoc tym, którzy nie mogą sobie pozwolić na własne mieszkanie, rodzinom z dziećmi, osobom niepełnosprawnym, osobom starszym, stał się ich kulą u nogi, kulą, która ich przygniata – mówiła posłanka.

– Premier Morawiecki dumnie w Sejmie w 2018 roku mówił, że to jest pionierski program, który świetnie wychodzi i który przygniecie opozycję. Ten program dzisiaj przygniótł mieszkanki i mieszkańców z całego kraju – dodała. 

źródło: tvn24.pl

Czytaj więcej

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

Przeczytaj inne artykuły na ten temat:

Artykuł Money.pl

Artykuł na Portalu Samorządowym

 
https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk