„Za każdy podpis i każde zaangażowanie chciałam serdecznie podziękować!” Konferencja prasowa podsumowująca zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Tak dla In Vitro” na Pomorzu.

2023-03-13

W poniedziałek (13.03)  o godzinie 13:00 w Biurze Regionu Pomorskiego PO w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa podsumowująca zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem ustawy „Tak dla In Vitro” na Pomorzu.

– Na Pomorzu zaangażowanie było ogromne – zwłaszcza biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne. Zebraliśmy ponad 30 tys. podpisów. Te podpisy cały czas do nas spływają. Za każdy podpis i każde zaangażowanie chciałam serdecznie podziękować – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska.

– Dziękuję przewodniczącej Pomaskiej, która włożyła w ten projekt wielką pracę. Zbieraliśmy podpisy wszędzie, w całej Polsce – od Pomorza po Nowy Sącz i Zakopane. Wszędzie ta zbiórka była bardzo aktywna. Każdy w Polsce ma prawo do miłości  – mówiła posłanka Barbara Nowacka.

– W Gdańsku funkcjonuje program dofinansowania in vitro, który jest finansowany ze środków budżetu miasta. Został on wprowadzony przez Miasto Gdańsk po tym, jak finansowanie in vitro ze środków budżetu miasta zostało zlikwidowane. Program ten obowiązuje do 2025 roku i wydamy na niego prawdopodobnie około 8,5 mln złotych. Do tej pory urodziło się z niego ok. 650 dzieci – mówiła Przewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk