Mieszkanie Plus miało być wsparciem i szansą dla tych, których nie stać na własne mieszkanie, a okazało się, że to jedna wielka klapa – konferencja prasowa w Gdyni

2023-02-22

Dziś w południe na osiedlu wybudowanym w ramach programu Mieszkanie Plus w Gdyni (Kacze Buki, ul. Puszczyka) odbyła się konferencja prasowa Posłów PO – Agnieszki Pomaskiej i Tadeusza Aziewicza – z udziałem mieszkańców osiedla ws. nieprawidłowości w realizacji programu Mieszkanie Plus.

Program Mieszkanie Plus miał być wsparciem i szansą dla tych, których nie stać na własne mieszkanie lub nie mogą otrzymać kredytu w banku. Okazało się, że ten program to jednak jedna wielka klapa. Premier Morawiecki opowiadając w Sejmie o tym programie mówił, że to kula śnieżna, która przygniecie opozycję. Wygląda jednak na to, że ta kula przygniotła mieszkańców. – mówiła Posłanka Pomaska.

To miał być program społeczny, a w realizacji wyszedł rządowi XIX-wieczny kapitalizm. W moim odczuciu mamy tu do czynienia ze stosowaniem nieuczciwych praktyk rynkowych, dlatego zwracam się do Prezesa UOKiK o przygotowanie informacji ws. ochrony praw konsumenta na rynku deweloperskim w ramach programu Mieszkanie Plus. – dodał Poseł Aziewicz.

Krzysztof Kluska (mieszkaniec osiedla): Wraz z mieszkańcami osiedla czujemy się oszukani przez rząd! Pod osłoną programu, który miał zapewnić mieszkanie rodzinom wielodzietnym, osobom niepełnosprawnym czy seniorom rząd zrobił sobie prywatny biznes sięgający do naszych kieszeni. Założenia programu znacznie odbiegają od tych prezentowanych nam na początku.

Paweł Szyszko (mieszkaniec osiedla): Mój przykład pokazuje jak zmieniły się zasady programu. Dwa lata temu koszt mojego mieszkania po 30-letnim okresie spłaty miał wynieść 548 000 zł. Według kalkulacji, które otrzymałem od PFR kilka dni temu koszt ten wzrósł do 1 477 000zł! Gdzie w tym jest wsparcie i pomoc rządu?

Obejrzyj zapis video z konferencji prasowej

We wtorek 7 marca odbędzie się w Sejmie posiedzenie Komisji Infrastruktury, podczas którego Minister Funduszy i Polityki Regionalnej udzieli na temat realizacji nowego programu mieszkaniowego Dostępność Plus. Jak zapowiedziała Posłanka Agnieszka Pomaska opozycja będzie na tym posiedzeniu domagała się najpierw rozliczenia rządowego programu Mieszkanie Plus.

 
 
https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk