„Tak dla In Vitro” w Malborku. Parlamentarzystki Koalicji Obywatelskiej zbierały podpisy pod projektem ustawy

2023-01-23

Posłanki Agnieszka Pomaska i Barbara Nowacka oraz europosłanka Magdalena Adamowicz (Koalicja Obywatelska) odwiedziły Malbork w poniedziałek (23 stycznia), by zbierać podpisy pod projektem ustawy „TAK dla In Vitro”. Miasto znalazło się na ich trasie z Nowego Dworu Gdańskiego do Elbląga. (…)

Projekt ustawy ma charakter inicjatywy obywatelskiej, pod którą do końca stycznia 2023 roku musi podpisać się przynajmniej 100 tysięcy osób.

Komitet zebrał już wielokrotność tych 100 tysięcy podpisów – mówiła w Malborku posłanka Barbara Nowacka. – Traktujemy każdy z tych podpisów jako silne zobowiązanie również dla nas, polityków KO, polityków po demokratycznej stronie, że refundacja in vitro będzie jak najszybciej wprowadzona.

Posłanka Agnieszka Pomaska przypomniała, że „PiS zabrało ten program w 2016 roku zaraz po dojściu do władzy”. – A to jest program, z którego urodziło się ponad 22 tysiące dzieci. To jest program, który powinien być finansowany z budżetu centralnego, który powinien wspierać każdego, kto chce mieć dzieci. I my zrobimy wszystko, żeby ten program przywrócić – dodała.

Agnieszka Pomaska podkreśliła, że „chodzi o wspieranie tych wszystkich, którzy nie mogą mieć dzieci, a bardzo by chcieli, i marzą o tym, żeby skorzystać z procedury in vitro, ale nie mogą tego zrobić, bo to bardzo duże pieniądze”. Dlatego celem inicjatywy ustawodawczej jest co roku zabezpieczanie w budżecie państwa 500 mln zł na in vitro.

Czytaj więcej

źródło: malbork.naszemiasto.pl

Obejrzyj zapis video z konferencji prasowej

 

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk