„TAK dla In Vitro”. Koalicja Obywatelska w Elblągu: Setki tysięcy podpisów świadczą o tym, że Polki i Polacy chcą refundacji

2023-01-23
Przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej zbierali na elbląskiej starówce podpisy pod projektem ustawy „TAK dla In Vitro”. W poniedziałek, 23 stycznia odbył się briefing prasowy przedstawicieli KO dotyczący projektu ustawy „TAK dla In Vitro”, w którym udział wzięły posłanki Agnieszka Pomaska, Barbara Nowacka, Elżbieta Gelert, senator Jerzy Wcisła, wiceprezydent Elbląga Michał Missan i wiceprzewodnicząca rady miejskiej Małgorzata Adamowicz.

Mamy już 100 tysięcy podpisów, mamy już kilka razy więcej, ale widzimy, że zainteresowanie kwestiami związanymi z płodnością, z marzeniem o dziecku jest tak ogromne, że tę kampanię kontynuujemy – mówiła Agnieszka Pomaska, przewodnicząca Komitetu „TAK dla In Vitro”. – Wspólnie z Barbarą Nowacką byłyśmy już dziś w Nowym Dworze Gdańskim i w Malborku. Tam też spotkałyśmy się z ogromnym zainteresowaniem, które wynika z tego, że program in vitro finansowany z budżetu państwa zniknął wraz z nadejściem rządów PiS-u. W 2016 r. mimo ogromnego sukcesu i tego, że urodziły się w ramach tego rządowego programu ponad 22 tysiące dzieci, rząd PiS ten program z powodów ideologicznych, a może jeszcze jakichś innych, zlikwidował. Jesteśmy dzisiaj w Elblągu po to, żeby ten go przywrócić. To jest nasz główny cel, żeby zbierane podpisy były skuteczne. Żeby w Sejmie każdy z i posłów i posłanek, niezależnie od tego, z jakiej jest opcji politycznej, był przekonany do tego, że program jest potrzebny.

Posłanka przypomniała, że problem niepłodności dotyczy nawet 3 milionów osób w Polsce.

Czytaj więcej

źródło: elblag.wyborcza.pl

Obejrzyj zapis video z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk