Nowy Dwór Gdański. Posłanki PO z wizytą w mieście. Komitet „Tak dla In Vitro” zbierał podpisy

2023-01-23

Trwa zbiórka podpisów pod obywatelski projektem ustawy o refundacji In Vitro przez państwo. W poniedziałek (23.01.2023 r.) w Nowym Dworze Gdańskim akcję promowały posłanki Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska, Barbara Nowacka oraz burmistrz Jacek Michalski.

„In Vitro to ludzie” – pod tym hasłem odbyła się zbiórka podpisów. Spotkanie i zbiórka podpisów odbyło się na Skwerze Fryderyka Szopena. Projekt ustawy zakłada, że na realizację programu polityki zdrowotnej leczenia niepłodności corocznie zostaną przeznaczone środki z budżetu państwa w wysokości 500 mln zł.

Możemy dziś porozmawiać o bardzo ważnej sprawie dla łudzi młodych, szczególnie tych, którzy z jakichś względów nie mogą mieć dzieci, a bardzo by chcieli. Myślę, że wszyscy niezależnie od światopoglądu musimy przyznać, że nie wolno zabierać ludziom nadziei, nie można zabierać ludziom możliwości szczęścia. A dziecko jest czymś wyjątkowym i wspaniałym – rozpoczął spotkanie burmistrz Jacek Michalski.

Przewodnicząca Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej Agnieszka Pomaska podczas konferencji inicjującej akcję zbierania podpisów powiedziała: Zbierzemy tyle podpisów, że PiS nie będzie miał wyjścia i poprze nasz pomysł.

Już w grudniu Agnieszka Pomaska ogłosiła w mediach społecznościowych, że udało się zebrać wymaganą liczbę 100 tys. podpisów. Ta liczba podpisów pozwala wystąpić z obywatelską inicjatywą ustawodawczą.

Barbara Nowacka potwierdziła to w trakcie wypowiedzi: Mamy już te 100 tysięcy podpisów i znacznie więcej, ale traktujemy dalsze zbieranie ich jako pewnego rodzaju manifest poparcia społeczeństwa dla prawa każdej osoby do szczęścia, prawa rodziców do posiadania dzieci. Kiedy widzimy jak polskie państwo, tym uboższym, których nie stać na drogą procedurę In Vitro odbiera szansę na posiadanie potomstwa to budzi w nas wielki sprzeciw.

Czytaj więcej

źródło: nowydworgdanski.naszemiasto.pl

Obejrzyj zapis video z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk