„Czy nie ma fachowców, którzy potrafią prowadzić dialog bez politycznej nawalanki?” – konferencja prasowa posłów KO ws. decyzji o wydelegowaniu do komisji wybierającej dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku Krzysztofa Wyszkowskiego.

2022-10-25

Krzysztof Wyszkowski zajął się hejtem, pogardą i nienawiścią. Taki człowiek ma z ramienia ministerstwa kultury decydować, kto będzie stał na straży symbolu, jakim jest ECS – uważają posłowie KO i apelują do ministra kultury, aby wyznaczył innego przedstawiciela do komisji wybierającej szefa ECS. We wtorek posłowie KO Agnieszka Pomaska, Barbara Nowacka i Piotr Adamowicz zorganizowali konferencję prasową przez ECS. 

– Z ogromnym zażenowaniem przeczytaliśmy, że jedną z osób, która będzie zasiadała w komisji konkursowej ECS, jest pan Krzysztof Wyszkowski. Przedstawiciel ministra kultury Krzysztof Wyszkowski, który w ostatnich latach zajmuje się hejterką w mediach społecznościowych i obrażaniem ludzi zasłużonych dla polskiej historii – mówiła Agnieszka Pomaska. – W Polsce jest mnóstwo osób, które mogłyby wnieść coś do konkursu na dyrektora ECS, a odnosimy wrażenie, że minister Piotr Gliński ma na celu wywołanie politycznej awantury. W komisji konkursowej nie ma chociażby nikogo z samego ministerstwa kultury. Czy tam nie ma fachowców, osób, które potrafią prowadzić dialog bez politycznej nawalanki?

Posłanka powiedziała, że jest to pytanie do ministra Glińskiego, które zostało zawarte interpelacji poselskiej.

– Będziemy chcieli zaprosić do podpisania tej interpelacji wszystkich posłów z Pomorza. Zwracamy się także z apelem do ministra o wycofanie tej kontrowersyjnej osoby z komisji i ten apel kierujemy również do wszystkich parlamentarzystów z Pomorza, także do tych z PiS – dodała Pomaska

W interpelacji czytamy: „Jako Posłów na Sejm RP, reprezentujących Rzeczpospolitą Polską, głęboko oburzają nas haniebne opinie Pana Krzysztofa Wyszkowskiego. Porównania, jakimi posługuje się w przestrzeni publicznej, niegodne są nie tylko Polaka, ale też każdego przyzwoitego człowieka, dlatego zwracamy się do Pana Ministra o wycofanie się z decyzji o wydelegowaniu do komisji wybierającej dyrektora Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku Krzysztofa Wyszkowskiego.”

źródło: wyborcza.pl

Czytaj więcej

 

 
https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk