„Ten projekt nas połączy bo nie ma nic piękniejszego niż radość z dzieci!” – konferencja nt. inicjatywy #TAKdlaInvitro w Białymstoku

2022-10-26
Dziś w Białymstoku odbyła się konferencja prasowa nt. inicjatywy obywatelskiej #TAKdlaInvitro z udziałem Małgorzaty Rozenek-Majdan Posłów Agnieszki Pomaskiej i Krzysztofa Truskolaskiego, Prezydenta Miasta Tadeusza Truskolaskiego oraz Radnej Białegostoku Jowity Chudzik.
 
Agnieszka Pomaska podkreślała, że Polska jest jednym z pięciu krajów UE, które nie finansują procedury In vitro. To bardzo smutna statystyka i chcielibyśmy jak najszybciej to zmienić. Spośród kilkudziesięciu krajów w Europie Polska jest jest trzecia od końca jeśli chodzi o dostęp do leczenia niepłodności. Za nami są tylko Armenia i Albania. – dodała Posłanka.
 
Posłanka poinformowała także, że w najbliższych tygodniach rozpocznie się zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem inicjatywy ustawodawczej „Tak dla in vitro”. Jesteśmy za tym, żeby każdy miał prawo do szczęścia. Wkrótce zaczniemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy. Liczymy na Wasze wsparcie! Ten projekt nas połączy bo nie ma nic piękniejszego niż radość z dzieci. Przywrócimy finansowanie In Vitro z budżetu państwa. – podsumowała.
 
 
fot. Dawid Gromadzki/UM Białystok
https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk