„Krzysztof Wyszkowski zajmuje się hejtem w mediach społecznościowych i obrażaniem zasłużonych ludzi.” Konferencja prasowa po skandalicznej decyzji Ministra Glińskiego

2022-10-25
Dziś przed głównym wejściem do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku odbyła się konferencja prasowa Posłów KO – Agnieszki Pomaskiej, Barbary Nowackiej i Piotra Adamowicza – w sprawie wydelegowanie przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego do komisji wybierającej dyrektora ECS słynącego ze skandalicznych wypowiedzi Krzysztofa Wyszkowskiego. 
 
Tak decyzję Ministra Glińskiego skomentowała Agnieszka Pomaska: Krzysztof Wyszkowski zajmuje się hejtem w mediach społecznościowych i obrażaniem zasłużonych ludzi. Z ogromnym zażenowaniem przyjmujemy wiadomość, że będzie zasiadał w komisji, która ma powołać dyrektora ECS. Nie mamy wątpliwości, że w Polsce jest mnóstwo osób, które mogłyby wnieść coś do tego konkursu, a odnosimy wrażenie, że Pan Piotr Gliński ma na celu jedynie wywołanie politycznej awantury.
Piotr Adamowicz dodał: Prawo i Sprawiedliwość traktuje Europejskie Centrum Solidarności jako zło konieczne. Skoro nie może przejąć tej instytucji tak jak przejęło Muzeum II Wojny Światowej to ograniczyło finansowanie. Będziemy składać poprawkę do budżetu o zwiększenie dotacji dla ECS. Od kilku lat żaden wniosek o zwiększenie finansowania ECS nie został przyjęty. Jest to bardzo przykre, tym bardziej, że pieniądze dla skrajnie prawicowych organizacji np. Pana Bąkiewicza się znajdują.
 
Solidarność i ECS jako jej symbol mają za zadanie jednoczyć, pokazywać wspaniałą kartę w polskiej historii, kiedy społeczeństwo przeciwstawiało się wspólnie reżimowi. ECS jest regularnie niszczony i zawłaszczany przez PiS. – podsumowała Barbara Nowacka.
 
Posłowie zapowiedzieli również złożenia do Ministra Kultury interpelacji w powyższej sprawie, do podpisania której zostali zaproszeni wszyscy pomorscy Posłowie na Sejm RP. Z jej treścią zapoznasz się TUTAJ
 
https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk