„Niech rząd odejdzie od swojej tandetnej propagandy i zajmie się realną pomocą dla przedsiębiorców” – konferencja prasowa posłów KO.

2022-10-14

Posłowie KO z Pomorzu zaapelowali w piątek (14.10) do rządu o zajęcie się wysokimi cenami energii. Wzrost cen, to jest konsekwencja polityki rządu, który nie chciał dostrzec tego problemu ponieważ zajmował się sobą i meblowaniem wygodnych posadek w spółkach energetycznych – mówiła Agnieszka Pomaska.

W konferencji prasowej pt. „Prawda o zamrożeniu cen energii dla przedsiębiorców” zorganizowanej przez posłów Koalicji Obywatelskiej: Agnieszkę Pomaską, Barbarę Nowacką i Tadeusza Aziewicza wziął udział Pan Florian Wojciechowski – przedsiębiorca, właściciel małego sklepu w gdańskiej dzielnicy Nowy Port, który wskazał o ile wzrosły w ostatnich miesiącach koszty prowadzenia przez niego firmy.

„Prowadzę sklep od 1993 roku. To co się dzieje z kosztami działalności gospodarczej, jest niespotykane” – podkreślił pan Florian. Jak dodał, koszty prowadzenia firmy wzrosły o ok. 400 proc. „Majowa opłata za energię wynosiła mnie ponad 2,8 tys. zł. Na koniec sierpnia muszę zapłacić ponad 8 tys. zł” – wyliczał właściciel sklepu.

Dodał, że niebawem będzie musiał jeszcze zapłacić za opał. „W ubiegłych latach kupowałem na cały sezon ok. 4-5 ton i płaciłem ok. 700 zł. W tej chwili na składach nie ma opału, ale można się zapisać, cena za tonę wynosi ok. 2,5 tys. złotych” – podkreślił.

Posłanka Agnieszka Pomaska zaznaczyła, że problem wzrostu cen to „konsekwencja polityki rządu” oraz, że „rząd nie chciał tego dostrzec ponieważ zajmował się sobą i meblowaniem wygodnych posadek w spółkach energetycznych”.

Gdańska posłanka KO zwróciła się również z apelem do rządzących żeby „zeszli na ziemię”. „Panie premierze Morawiecki, prezesie Kaczyński, premierze Sasinie, pójdźcie do takiego sklepu w swojej okolicy i zapytajcie o ile wzrosły ceny prądu” – powiedziała. „Apelujemy do rządu, żeby podeszli do tego poważnie, żeby odeszli od propagandy i zajęli się prawdziwymi problemami ludzi” – stwierdziła Pomaska.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk