„Prawda o zamrożeniu cen energii dla przedsiębiorców” – konferencja prasowa posłów KO w mediach.

2022-10-14

W konferencji prasowej pt. „Prawda o zamrożeniu cen energii dla przedsiębiorców” zorganizowanej przez posłów Koalicji Obywatelskiej: Agnieszkę Pomaską, Barbarę Nowacką i Tadeusza Aziewicza wziął udział Pan Florian Wojciechowski – przedsiębiorca, właściciel małego sklepu w gdańskiej dzielnicy Nowy Port, który wskazał o ile wzrosły w ostatnich miesiącach koszty prowadzenia przez niego firmy.

 

Wzrost cen, to jest konsekwencja polityki rządu, który nie chciał dostrzec tego problemu ponieważ zajmował się sobą i meblowaniem wygodnych posadek w spółkach energetycznych – mówiła Agnieszka Pomaska.

Agnieszka Pomaska dodała, że o tym, iż będzie problem ze wzrostem cen ostrzegali rządzących w ubiegłym roku. „Ten wzrost cen, to jest konsekwencja polityki rządu” – oceniła posłanka. Podkreśliła, że „rząd nie chciał tego dostrzec ponieważ zajmował się sobą i meblowaniem wygodnych posadek w spółkach energetycznych”.

Agnieszka Pomaska zwróciła się z apelem do rządu, żeby „zszedł na ziemię”. „Panie premierze Morawiecki, prezesie Kaczyński, premierze Sasinie, pójdźcie do takiego sklepu w swojej okolicy i zapytajcie o ile wzrosły ceny prądu” – powiedziała.

„Apelujemy do rządu, żeby podeszli do tego poważnie, żeby odeszli od propagandy i zajęli się prawdziwymi problemami ludzi” – stwierdziła Pomaska. (PAP)

źródło: radioopole.pl

Czytaj więcej

 

– Sklep pana Floriana jest jednym z wielu sklepów, jednym z wielu przedsiębiorstw, które dzisiaj upadają przez drastyczny wzrost cen prądu – zaznaczyła posłanka Agnieszka Pomaska, która przekonywała, że spotkanie z mediami służyło wystosowaniu do rządu gorącego apelu o rozmowę i wsparcie dla ludzi prowadzących swoje firmy oraz dających miejsca pracy. Powoływała się przy tym na przypadek pana Floriana.

– Tej sytuacji by nie było, gdyby rząd w porę zajął się problemem wzrostu cen energii. Te problemy nie zaczęły się wraz z wojną, która rozpoczęła się 24 lutego. My ostrzegaliśmy jeszcze w ubiegłym roku, że będzie problem ze wzrostem cen, i ten wzrost cen to jest polityka, to jest też konsekwencja polityki rządu. To jest też konsekwencja tego, że rząd, który w zeszłym roku zarobił 25 miliardów złotych na emisji praw do CO2 [chodzi zapewne o sprzedaż praw do emisji], „przejadł” te pieniądze, nie przeznaczył tych pieniędzy na transformację energetyczną, nie sprawił, że dzisiaj polskie gospodarstwa domowe, polskie firmy są bardziej wydajnie energetycznie – mówiła.

– Zwracamy się z bardzo poważnym apelem do rządu – żeby zszedł na ziemię, żeby pan premier Morawiecki, pan prezes Kaczyński, pan premier Sasin poszli do takiego sklepu w swojej okolicy, jak sklep „Florian”, i zapytali się, o ile wzrosła cena prądu? Jak wyglądają dzisiaj rachunki za prąd? Jak wygląda sytuacja po wzroście składki zdrowotnej – to też jest kolejny element, który dobija właśnie tych najmniejszych przedsiębiorców – podkreśliła posłanka Agnieszka Pomaska.

źródło: zawszepomorze.pl

Czytaj więcej

 

Agnieszka Pomaska, posłanka PO, stwierdziła, że wzrost cen energii wywołany jest nie tylko wojną Rosji przeciwko Ukrainie.

– To też konsekwencja polityki rządu oraz tego, że rząd, który w ubiegłym roku zarobił 25 mld zł na emisji praw do CO2, przejadł te pieniądze, nie przeznaczył ich na transformację energetyczną, nie sprawił, że dziś polskie gospodarstwa domowe i firmy są bardziej wydajne energetycznie – mówi Agnieszka Pomaska. 

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Czytaj więcej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk