Dwa lata pomorskiej ustawy metropolitalnej w sejmowej zamrażarce

2022-10-05
Dziś w Sejmie odbyła się konferencja prasowa pomorskich Parlamentarzystów Koalicja Obywatelskiej z udziałem m.in. Agnieszki Pomaskiej i Barbary Nowackiej.
 
Przedmiotem konferencji był wniosek do Marszałek Sejmu o uzupełnienie porządku dziennego 63. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej o punkt obejmujący pierwsze czytanie senackiego projektu ustawy o związku metropolitalnym w województwie pomorskim.
 
Od dwóch lat w Sejmie znajduje się ustawa o Związku Metropolitalnym w województwie pomorskim i od dwóch lat ta ustawa nie może się doczekać swojego finału tu w Sejmie. Wielokrotnie apelowaliśmy do Pani Marszałek Witek o to żeby Sejm mógł przeprocedować tę ustawę, żeby województwo pomorskie podobnie jak województwo śląskie mogło lepiej zarządzać infrastrukturą, lepiej i skuteczniej inwestować w naszym ukochanym regionie. – mówiła Posłanka Pomaska. Jak podsumowała: PiS chce wszystko kontrolować, chce dobić samorządy, chce im odbierać a nie dawać możliwość rozwoju. Z tego względu ta ustawa jest prawdopodobnie blokowana w Sejmie.
 
Barbara Nowacka podkreślała: Ustawa Metropolitalna to zyski dla mieszkańców, to pieniądze które można lepiej inwestować, szczególnie teraz- w kryzysie, który nadciąga. Jest to bardzo ważne by jak najwięcej pieniędzy mogło trafić do ludzi.
 
https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk