Posłanki KO: nauczyciele masowo odchodzą ze szkół, należy odpolitycznić oświatę

2022-06-30

Koniec z polityką w szkole. Dobre pensje nauczycieli. To są nasze podstawowe postulaty – mówiły w czwartek przed kuratorium oświaty w Gdańsku posłanki KO Barbara Nowacka i Agnieszka Pomaska.

W związku z zakończeniem roku szkolnego posłanki KO zorganizowały w czwartek krótką konferencję pod kuratorium oświaty w Gdańsku. Przypomnijmy, że już wcześniej posłanki Nowacka i Pomaska przeprowadzały kontrolę w tym kuratorium oświaty m.in. w związku z naszymi artykułami dotyczącymi kurator Małgorzaty Bielang. To działaczka PiS i siostra wpływowego polityka tej partii Jarosława Zielińskiego. W minionym roku wielokrotnie o niej pisaliśmy w związku z zarzutami o mobbing formułowanymi przez pracowników kuratorium oraz prób dyscyplinowania dyrektorów gdańskich szkół. (…)

Minister edukacji powinien być od tego, żeby zapewnić jak najlepsze warunki pracy nauczycielom, a uczniom jak najlepsze warunki nauki – mówiła posłanka Agnieszka Pomaska. – Niestety dzisiaj widzimy, że jest dokładnie odwrotnie. Minister Czarnek wprowadza ideologię do szkół, a nie ład i porządek. Przykładem takiego działania jest chociażby słynna książka przedmiotu „Historia i teraźniejszość”. Myślę, że jeszcze bardziej niebezpiecznym przykładem takiego działania jest pozbywanie się z programów szkolnych przedmiotów czy zajęć, które mają być poświęcone wprost młodzieży, zwłaszcza jeśli chodzi o zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży o zdrowy styl życia czy naukę zdrowego stylu życia. Nie wiem, czy państwo wiedzą, ale od września dzieci i młodzież w szkole będzie uczyła się posługiwania bronią. Znikną za to programy dotyczące zdrowego stylu życia, odżywiania, zdrowia psychicznego. Nie możemy się na to zgodzić.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Zobacz video z konferencji prasowej Posłanek Pomaskiej i Nowackiej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk