Ruszyła Pomorska Akademia Liderów!

2022-05-17

W poniedziałek (16.05) w Gdańsku odbyła się inauguracja Pomorskiej Akademii Liderów. Gościem pierwszego spotkania w ramach Akademii zatytułowanego „HIT czy kit? Polska szkoła wg przepisu Ministra Czarnka” była posłanka Barbara Nowacka. 

-Wiemy, że dziś w przestrzeni publicznej oprócz partii politycznych jest też wiele organizacji, które zajmują się  działalnością społeczno-polityczną. Jest wiele organizacji, które aktywizują ludzi do działania, a jednocześnie wiemy, że nie wszyscy chcą należeć do partii politycznych mimo tego, że z konkretną partią sympatyzują. Z drugiej strony wiemy jak ważne w działalności publicznej jest ciągłe dokształcanie się, wymiana myśli, wiedzy i poglądów ale też gromadzenie wokół siebie ludzi o wspólnych poglądach, o wspólnej wizji na przyszłość. I tym, mam nadzieję, będzie właśnie Pomorska Akademia Liderów. Na Akademię zaprosiliśmy wszystkich, którzy chcą rozmawiać o przyszłości Polski, Europy, Świata, o bieżącej polityce, bieżących problemach i o tych wyzwaniach, które przed nami stoją – mówiła inicjatorka Pomorskiej Akademii Liderów posłanka Agnieszka Pomaska.

-Agnieszko, dziękuję, że zorganizowałaś Pomorską Akademię Liderów. Mamy takie poczucie, że w polityce za dużo się mówi, a za mało rozmawia. Za dużo się zakłada, że wszyscy chcą być liderami, a za mało daje się szans i miejsca. W zeszłym roku współorganizowałyśmy Campus Polska Przyszłości i widziałyśmy jak ważne jest włączanie młodych osób, ale wiemy też, że na młodych osobach świat się nie kończy. Liderem nie jest się ze względu na metrykę czy miejsce tylko wiedzę i energię. Bez tej wiedzy i energii nic nie będzie. Jest to ważna inicjatywa, trochę kontynuacja Campusu ale też kolejne miejsce do debaty, której nam wszystkim tak bardzo brakuje – mówiła posłanka Barbara Nowacka.

Pomorska Akademia Liderów to wydarzenie skierowane do każdej osoby, która pragnie poszerzać swoje horyzonty i doskonalić swoje umiejętności. Na zainteresowanych czekają m.in. różnorodne szkolenia i warsztaty. W programie znajdują się także spotkania z politykami, ekspertami oraz autorytetami ze świata kultury i nauki.

Do zobaczenia na kolejnych spotkaniach!

Obejrzyj zapis transmisji z inauguracji Pomorskiej Akademii Liderów

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk