Posłowie Platformy Obywatelskiej: – Adam Glapiński jest wielkim szkodnikiem.

2022-05-16

– Prezes Narodowego Banku Polskiego został na swoim stanowisku, by przed wyborami dodrukować dla prezesa Kaczyńskiego pieniądze na programy socjalne dla Polaków – uważa posłanka Małgorzata Chmiel. Właśnie to prezes NBP Adam Glapiński był głównym „bohaterem” konferencji polityków Koalicji Obywatelskiej w Gdańsku.

– Przyczyną inflacji w Polsce jest upolitycznienie i upartyjnienie Narodowego Banku Polskiego – uważa posłanka Barbara Nowacka, która wraz z parlamentarzystami z Pomorza zorganizowała w poniedziałek, 16 maja, konferencję prasową.
– Od siedmiu latach politycy tzw. Zjednoczonej Prawicy próbują nas przekonać do tego, że są odpowiedzialni tylko za sukcesy w tym kraju. Wydaje się, że ten rząd nadal nie rozumie, jak wielką ponosi odpowiedzialność za swoje decyzje. Obecnie, przy galopującej inflacji można dostrzec całkowity brak zaangażowania władzy do rozwiązywania problemów zwykłych Polaków. To dopiero początek tego, co może się wydarzyć, jeśli ta władza nie zacznie brać odpowiedzialności za swoje błędy – uważa poseł Jarosław Wałęsa, który podczas konferencji zaapelował do rządzących, by przestali… bawić się publicznymi pieniędzmi.

Barbara Nowacka przypomniała, że o galopującej inflacji Koalicja Obywatelska mówi od wielu miesięcy. – Kilka dni temu, decyzją Jarosława Kaczyńskiego, Sejm ponownie wybrał pana Glapińskiego na szefa NBP. Dla Polski oznacza to wzrost drożyzny i brak działań zatrzymujących inflację. Pan prezes Glapiński nie podejmuje żadnych realnych działań, które mogłyby tej inflacji zapobiec, a przez to Polki i Polacy biednieją – uważa posłanka Barbara Nowacka, wskazując na konkretne wyższe ceny za dobra i usługi, w tym węgiel, cukier, tłuszcze czy chociażby wizyty u dentysty. – Rząd nie podejmuje działań hamujących inflację, a co więcej, druga kadencja Glapińskiego oznacza biedę dla każdej Polski i każdego Polaka. (…)

Natomiast posłanka Agnieszka Pomaska podczas konferencji mówiła nie tylko o problemach związanych z inflacją i prezesem Glapińskim, ale zaapelowała również do premiera Mateusza Morawieckiego oraz rządu, by zastanowili się, czy w obliczu wojny sprzedaż i wyprzedaż polskich stacji benzynowych podmiotowi formalnie węgierskiemu, ale współpracującemu z reżimem Putina, to dobry pomysł.

– Apelujemy, aby przestać dywagować na temat tej transakcji, aby zakończyć rozmowy o sprzedaży Lotosu i aby pozostał on w polskich rękach, przynajmniej na czas wojny – mówi Agnieszka Pomaska.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

źródło: zawszepomorze.pl

Czytaj więcej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk