23. rocznica przystąpienia Polski do NATO. Tak świętowano w Gdańsku.

2022-03-12

Pod pomnikiem „Tym, co za polskość Gdańska” przy ul. Podwale Staromiejskie odbyło się zgromadzenie z okazji 23 rocznicy przystąpienia Polski do Sojuszu Północnoatlantyckiego. – Byliśmy wówczas przezorni – mówił o wydarzeniach sprzed lat senator Bogdan Borusewicz.

Podczas zgromadzenia, zorganizowanego w centrum Gdańska przez Młodych Demokratów Pomorze, Platformę Obywatelską RP Region Pomorski oraz Komitet Obrony Demokracji Region Pomorze usłyszeliśmy wiele słów zarówno o historii, jaka doprowadziła do naszego członkostwa w NATO, jak i o obecnych zagrożeniach, związany z wojną w Ukrainie.

Senator Bogdan Borusewicz przypomniał, że o wejście do Sojuszu Północnoatlantyckiego starały się różne rządy i różni politycy polscy, a nasze wstąpienie do NATO jest zasługa ich wszystkich – począwszy od prezydenta Lecha Wałęsy, który zainicjował ten proces aż po prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego, który go sfinalizował. A jak ważna była to decyzja, zdajemy sobie sprawę szczególnie teraz, gdy obecność w NATO zabezpiecza nas zarówno wojskowo, jak i politycznie.

– Jest to dzień ważny, ale nie dzień świętowania – powiedział senator Sławomir Rybicki z PO, nawiązując do wojny poza naszą wschodnią granicą. Senator Rybicki po raz kolejny zwrócił się do rządzących, by nie sprzedawali polskiego Lotosu węgierskiej firmie, zaprzyjaźnionej z Władimirem Putinem. – Ważne, by wszyscy, którzy mają wpływ na sprawy publiczne, powiedzieli, po jakiej stronie są. Chciałbym też, by wszyscy politycy powiedzieli, że naszym celem jest integracja europejska.

Wiec rozpoczął się odegraniem hymnu Polski, a zakończył hymnem NATO. Chętnym rozdawano biało-czerwone polskie chorągiewki i niebieskie chorągiewki NATO.

źródło: zawszepomorze.pl

Czytaj więcej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk