Posłanka Pomaska skarży Jacka Kurskiego po wycieku e-maili nt. „bardzo ładnego zaatakowania” sądu apelacyjnego

2022-01-08

Po wycieku maili z prośbą, aby TVP „bardzo ładnie zaatakowała” osoby z warszawskiego sądu, posłanka PO Agnieszka Pomaska złożyła skargę do szefa KRRiT i domaga się zbadania sprawy.

„Mamy prośbę by jutro TVP bardzo ładnie zaatakowało te osoby, które taki wyrok wydały i generalnie warszawski sąd apelacyjny według topowych kancelarii w Warszawie to stajnia augiasza” – tak według ujawnionych przez portal Poufna Rozmowa napisał Mariusz Chłopik w mailu do Jacka Kurskiego i Jarosława Olechowskiego z TVP. Chłopik to jeden z nieformalnych doradców premiera Mateusza Morawieckiego.

Z korespondencji wynika, że Mariusz Chłopik prosił Jacka Kurskiego i Jarosława Olechowskiego, by TVP zaatakowała sąd apelacyjny, który nakazał Mateuszowi Morawieckiemu opublikowanie sprostowania w trybie wyborczym.

Po ujawnieniu e-maili pomorska posłanka PO Agnieszka Pomaska wysłała skargę do Witolda Kołodziejskiego, przewodniczącego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, i domaga się zbadania zgodności opisanej sytuacji z ustawą o radiofonii i telewizji, której przepisy m.in. nakładają na pracowników telewizji publicznej obowiązek zachowania profesjonalizmu i etyki zawodowej, a także z wymogami zawartymi w dokumencie pt. „Zasady realizowania przez Telewizję Polską S.A. misji publicznej”, w szczególności z punktem 36, wymagającym od pracowników TVP rzetelności, profesjonalizmu, obiektywizmu i przestrzegania etyki zawodowej, oraz nakładającym zakaz agitacji lub propagandy politycznej.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

fot.: tvn24.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk