Podwyżki cen gazu. PO ma propozycję, jak je obniżyć

2022-01-04

Platforma Obywatelska złożyła w poniedziałek w Sejmie projekt ustawy w sprawie podwyżek cen gazu.

Podwyżki dotkną wszystkie rodziny w Polsce, żadne rekompensaty nie sprawią, że będzie żyło się lepiej – mówi posłanka Agnieszka Pomaska z Platformy Obywatelskiej. Jej partia złożyła w poniedziałek w Sejmie projekt ustawy w sprawie podwyżek cen gazu.

Zaliczka za gaz zamiast 140 zł wyniesie 270 zł, zamiast 200 zł będzie to 425 zł – Pomaska wymienia ceny, które pojawiły się na rachunkach mieszkańców z budynku przy ul. Niecałej w Gdańsku Letnicy. – Dziś wiele polskich rodzin myśli, jak przetrwać do kolejnej wypłaty, jak przetrwać ten sezon zimowy. Dlatego złożyliśmy propozycję ustawy, która drastyczne podwyżki będzie próbowała uregulować i sprawić, że mieszkańcy nie doznają szoku, gdy otworzą koperty z rachunkiem.

Rachunki za gaz drastycznie wzrosły w wielu spółdzielniach, wspólnotach czy TBS-ach. Wynika to z tego, że podmioty te podpisywały umowę zbiorczą w imieniu mieszkańców i mieszkanek, to powoduje, że budynek taki traktowany jest jako firma, a lokatorów nie rozlicza się zgodnie z taryfą dla gospodarstw domowych, co skutkuje tym, że rachunki są o kilkaset procent droższe.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Obejrzyj video z konferencji prasowej Platformy Obywatelskiej w Gdańsku

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk