Drożyzna w Polsce. Przedsiębiorca: „Nasza sytuacja wygląda dramatycznie”

2022-01-09

Platforma Obywatelska, na przykładzie przedsiębiorców z branży pralniczej, pokazuje negatywne skutki drożyzny.

– Drożyzna jest potężnym problemem naszego kraju. Jej ofiarami są konsumenci, ale także przedsiębiorcy, którzy starają się dostarczyć dobre usługi po jak najniższej cenie, co w obecnych realiach jest bardzo trudne – mówi poseł Tadeusz Aziewicz. (…)

Łukasz Ciechowski reprezentuje fundację Polskie Pralnie, największą organizację w kraju zrzeszającą osoby związane z branżą. Składa się ona w 95 proc. z mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Fundacja powstała, gdy w tarczy antykryzysowej przygotowanej w pandemii przez rząd początkowo zabrakło przedstawicieli pralni.

– Choć nie ma twardego lockdownu, nasze obroty są o połowę niższe niż w latach przed pandemią. Nie wyszliśmy więc z jednego kryzysu, a wchodzimy w kolejny – mówi Ciechowski. (…)

– Miał być Polski ład, a jest – jak widać na wielu przykładach – Polski Wał – ironizuje Agnieszka Pomaska. – Sytuacja jest krytyczna, przyznają to sami księgowi, którzy nie wiedzą, co i jak doradzić, bo sami gubią się w przepisach, które przygotował rząd.

Posłanka PO wytyka rządzącym niedotrzymanie obietnic składanych m.in. przez Jacka Sasina. Wiceprezes Rady Ministrów i minister aktywów państwowych obiecywał, że inflacja w styczniu będzie niższa.

– A ta wynosi już 8,6 proc. to jest wina tego rządu. Podwyżki cen gazu i prądu nawet o kilkaset procent, to także wina rządu PiS – dodaje Pomaska. I wymienia dalej: – Podwyżki artykułów żywnościowych i rosnące koszty życia, a jednocześnie brak perspektywy w tych pierwszych dniach nowego roku dla przedsiębiorców to konsekwencja polityki tego rządu.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Obejrzyj konferencję prasową Posłów PO oraz przedsiębiorców branży pralniczej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk