„Dziś polski rząd proponuje nam drogę na wschód”. Konferencja prasowa Agnieszki Pomaskiej i Zbigniewa Konwińskiego w Słupsku.

2021-10-07

W środę (06.10) w Słupsku odbyła się konferencja prasowa posłów Koalicji Obywatelskiej – Agnieszki Pomaskiej i Zbigniewa Konwińskiego z udziałem słupskich działaczy Platformy Obywatelskiej, której tematem przewodnim był rządowy program „Polski Ład”. 

Rząd twierdzi że przekieruje 17 mld. złotych do kieszeni Polaków, ale trzeba mieć na uwadze że odbędzie się to kosztem osób prowadzących działalność gospodarczą i de facto przełoży się to na dalszy wzrost cen. W dużej mierze zapłacą za to samorządy, które przez te zmiany będą miały mniej pieniędzy min. na edukacje, remonty szkół czy dróg. – mówił poseł Konwiński.

Chciałabym Państwu przypomnieć jak ten rząd, rząd który walczy z samorządami, polską zaradnością i przedsiębiorczością na początku utrudniał budowę drogi S6. Mówię o tym żeby uczulić na propagandę, którą jest rozsiewana przez ten rząd zwłaszcza jeśli chodzi o  tzw. „Polski Ład”, który jak wszyscy wiemy doprowadzi do jednego wielkiego nieładu. Miasto Słupsk na tym zabiegu podatkowym straci 33 mln. złotych. Strata tych pieniędzy oznacza brak konkretnych inwestycji. – powiedziała posłanka Agnieszka Pomaska.

Obejrzyj zapis transmisji z konferencji prasowej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk