Budżet Obywatelski w Gdańsku po raz dziewiąty. Od dzisiaj głosujemy na konkretne projekty

2021-10-04

W poniedziałek, 4 października ruszyło głosowanie na projekty BO 2022 w Gdańsku. Głosowanie potrwa do 18 października. – W tym roku do zagospodarowania jest niemal 21 milionów zł, z czego prawie jedna czwarta tyczy się projektów zielonych – podkreśla prezydent Aleksandra Dulkiewicz.

Już teraz można typować swoich faworytów. Wszystkie zakwalifikowane projekty, wraz z numerami znajdują się w zakładce „Budżet Obywatelski” na portalu gdansk.pl

GŁOSUJ

Gdańszczanki i gdańszczanie zgłosili wiele ciekawych pomysłów z zakresu: zdrowia, sportu i rekreacji, edukacji, bezpieczeństwa, inwestycji drogowych. Kwota przeznaczona na tegoroczną edycję Budżetu Obywatelskiego to 20 830 669 zł.

– W tym roku do zagospodarowania jest niemal 21 milionów zł, z czego prawie jedna czwarta tyczy się projektów zielonych, które wydzielamy po raz drugi. Zachęcamy do korzystania ze specjalnego busa, który będzie dostępny w dzielnicach, a w nim możliwe będzie zagłosowanie w tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego. To w rękach mieszkańców pozostaje decyzja, jak wykorzystać te 21 milionów zł. – mówi Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska. 

Mieszkańcy Gdańska będą mogli głosować na 387 projektów:

  • 116 projektów Zielonego Budżetu Obywatelskiego (w tym 97 dzielnicowych i 19 ogólnomiejskich)
  • 271 projektów Budżetu Obywatelskiego (w tym 238 dzielnicowych i 33 ogólnomiejskie)

Kto może głosować ?

W Budżecie Obywatelskim mogą wziąć udział wszyscy mieszkańcy Gdańska, także dzieci i młodzież. Mogą być to osoby zameldowane na pobyt stały lub czasowy w naszym mieście, osoby dopisane w Gdańsku do rejestru wyborców lub posiadające Kartę Mieszkańca.

– Gorąco zachęcamy do głosowania, bo projekty są bardzo ciekawe. Zostały one zgłoszone przez mieszkańców, a to właśnie oni najlepiej wiedzą czego im potrzeba w najbliższej okolicy. – mówi Elżbieta Strzelczyk, radna klubu Prawo i Sprawiedliwość. 

– Zachęcamy do tego, aby poświęcić od 3 do 5 minut i zagłosować na te projekty, które według Państwa są najbardziej potrzebne dla mieszkańców w najbliższej okolicy czy w całym Gdańsku. – dodaje Agnieszka Bartków, przewodnicząca zarządu Rady Dzielnicy Orunia-Św. Wojciech-Lipce. 

Jak głosować?

Głosowanie odbędzie się w formie elektronicznej za pomocą interaktywnego formularza na stronie www.gdansk.pl. W tym roku każdy, kto posiada Kartę Mieszkańca, będzie mógł wziąć udział w głosowaniu również za pomocą aplikacji mobilnej „Jestem z Gdańska”.

– Przygotowaliśmy dla głosujących 100 pakietów nagród. Będą one przyznawane każdej co setnej głosującej osobie, a liczenie rozpoczniemy o godz. 00:01 w poniedziałek, 4 października. Chcemy także upiększyć dzielnicę, w której będzie największa frekwencja i właśnie w niej, w przyszłym roku zasadzimy łąkę kwietną. Łączymy głosowanie na projekty z małą zabawą i konkurencją. – mówi Sylwia Betlej, p.o. dyrektora Biura Ds. Rad Dzielnic i Współpracy z Mieszkańcami.

Czytaj więcej

źródło: gdansk.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk