Agnieszka Pomaska: Po powrocie Donalda Tuska budujemy drużynę na najbliższe wybory

2021-10-02

Posłanka Agnieszka Pomaska chce zostać przewodniczącą pomorskiej PO. W wyborach będzie rywalizować z marszałkiem Mieczysławem Strukiem. W rozmowie z „Wyborczą” mówi o swoich pomysłach i unika oceny dotychczasowego przewodniczącego Sławomira Neumanna.

Krzysztof Katka: W październiku odbędą się wybory w Platformie. Start na szefa regionu PO na Pomorzu ogłosił marszałek Mieczysław Struk. Dlaczego pani zdecydowała się kandydować?

Agnieszka Pomaska: Mamy w Platformie teraz ważny czas, bo po powrocie przewodniczącego Donalda Tuska budujemy drużynę na najbliższe wybory samorządowe i parlamentarne. Chcę tę drużynę budować tutaj, na Pomorzu. To jest konsekwencja działań, które prowadziłam do tej pory, czyli angażowania się na miejscu w sprawy ważne dla regionu, ale też podnoszenia ich na arenie krajowej, bo w wielu przypadkach nie wystarcza lobby regionalne i trzeba szukać wsparcia u parlamentarzystów z innych okręgów. Byłam też mobilizowana przez wielu członków PO, abym wzięła odpowiedzialność za ugrupowanie w naszym regionie. Platforma potrzebuje energii i świeżej krwi, wychodzenia do ludzi i kontaktu bezpośredniego. Ten kontakt jest widoczny podczas kampanii wyborczych, ale chciałabym, by stał się codziennością.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

fot. Bartosz Bańka/Agencja Gazeta

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk