Donald Tusk z wizytą w Gdańsku. „Najważniejszy będzie wiec na Długim Targu”

2021-07-16

W poniedziałek (19 lipca) Donald Tusk przyjeżdża z wizytą do Gdańska. Rano weźmie udział w konferencji przed Europejskim Centrum Solidarności, a po południu zabierze głos podczas wiecu na Długim Targu. Po Szczecinie to kolejny przystanek lidera Platformy Obywatelskiej po tym jak ogłosił swój powrót do polskiej polityki.

– Głównym punktem tej wizyty będzie wystąpienie o godz. 17 na Długim Targu. Nie znam treści przemówienia Donalda Tuska, ale można spodziewać się wielu nawiązań do bieżącej sytuacji politycznej w Polsce, m.in. do tego, co wydarzyło się w Trybunale Konstytucyjnym – mówi Onetowi posłanka Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska.

Przed wiecem w centrum Gdańska, Donald Tusk weźmie też udział w konferencji przed Europejskim Centrum Solidarności. Spotkanie z dziennikarzami zaplanowane jest na godzinę 10:30.

19 lipca Tusk skupi się na spotkaniach w Gdańsku, ale w tym czasie inni posłowie Koalicji Obywatelskiej będą odwiedzać kolejne miejscowości na Pomorzu. W planach są m.in. wizyty w Rumi, Pucku, Słupsku, Ustce, Chojnicach, Starogardzie Gdańskim i Malborku.

Posłanka komentuje powrót Tuska do polskiej polityki w następujący sposób. – Wywróciło to polityczny stolik.

– Niby mamy wakacje, a wszyscy interesują się polityką. Na Pomorzu w ciągu ostatniego tygodnia zyskaliśmy aż 200 nowych członków. Takiego wzrostu nie notowaliśmy nigdy i widać, że w powrocie Donalda Tuska są pokładane duże nadzieje – mówi Pomaska.

Czytaj więcej

źródło: onet.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk