„Kierunek Przyszłość”! Konferencja prasowa parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej w Gdańsku

2021-07-19

W poniedziałek (19.07) rozpoczęła się w województwie pomorskim letnia akcja parlamentarzystów Koalicji Obywatelskiej o nazwie „Kierunek przyszłość”. Zainaugurowana została konferencją prasową w pobliżu historycznej Bramy nr 2 Stoczni Gdańskiej.

– Rozmawiamy o tym, jaka może być przyszłość w Polsce. Bo to wyzwanie cywilizacyjne jest poważnym wyzwaniem, o którym musimy porozmawiać. Olbrzymie pieniądze, które mogą do Polski przepłynąć, które mogą być dobrze wykorzystane na rozwój. Ale mogą też być rozkradzione, tak jak proponuje dzisiaj władza – przekonywał szef pomorskich struktur PO Sławomir Neumann.

Głos zabrał też wiceprzewodniczący PO Borys Budka. – Polska jest tutaj, ale Polska jest w Unii Europejskiej. I dzisiaj każdy, kto przedstawia jakikolwiek inny scenariusz działa na szkodę bezpieczeństwa Polski. Dzisiaj do bycia alternatywą bycia w Unii Europejskiej jest bycie w objęciach Putina razem z Łukaszenką.

Budka krytykował też marszałek Sejmu Elżbietę Witek za jej niedawną publiczną wypowiedź: „Tu jest Polska, a nie Unia”. Sporą część konferencji politycy PO wykorzystali na to, by – na bazie cytowanych wyżej słów marszałek – spróbować pokazać kontrast między swoją partią, a Prawem i Sprawiedliwością.

Źródło: onet.pl

Obejrzyj zapis video z konferencji prasowej Koalicji Obywatelskiej

Czytaj więcej

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk