NIK przyjrzy się sytuacji w Marynarce Wojennej

2021-06-28
Najwyższa Izba Kontroli przyjrzy się stanowi bezpieczeństwa na ORP Orzeł. Tak wynika z treści odpowiedzi na pismo, które wystosowało niedawno do organu trzech posłów z Pomorza. – Zagadnienia zawarte we wniosku zostaną zbadane podczas aktualnie prowadzonej kontroli – czytamy w piśmie sygnowanym przez szefa NIK.
 
Przypomnijmy: w maju informowaliśmy o rozesłanym do wielu redakcji liście, opisującym sytuację na jedynym pozostającym w służbie polskim okręcie podwodnym ORP Orzeł oraz szerzej – w całej Marynarce Wojennej.
 
Jego autorzy określili się mianem „załogi ostatniego polskiego okrętu podwodnego ORP Orzeł”. Z ich relacji wynika, że wspomniany okręt ma znajdować się w opłakanym stanie technicznym i każdy rejs może zakończyć się jego zatonięciem. (…)
 
W związku z zaistniałą sytuacją troje posłów Koalicji Obywatelskiej z Pomorza – Barbara Nowacka, Agnieszka Pomaska oraz Czesław Mroczek – wystosowało pismo do Najwyższej Izby Kontroli, w którym zwrócili się o przeprowadzenie działań w związku z potencjalnymi nieprawidłowościami przy ORP Orzeł. W poniedziałek otrzymali odpowiedź. Wynika z niej, że organ prowadzi właśnie kontrolę, której przedmiotem będzie m.in. sprawdzenie ewentualnych nieprawidłowości na ORP Orzeł.
 
 
 
źródło: trojmiasto.pl
 
https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk