Wniosek Koalicji Obywatelskiej o wyrażenie wotum nieufności wobec ministrów rządu Zjednoczonej Prawicy

2021-06-24

Na wniosek Koalicji Obywatelskiej w środę (23.06) w Sejmie odbyły się debaty a następnie głosowania nad odwołaniem Wicemarszałka Sejmu Ryszarda Terleckiego, Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Kamińskiego, Ministra Aktywów Państwowych Jacka Sasina oraz szefa KPRM Michała Dworczyka. 

Marcin Kierwiński, który uzasadniał wniosek o wotum nieufności wobec Mariusza Kamińskiego, przypomniał, że podstawą był raport NIK w sprawie „wyborów kopertowych”. Przypomniał również, że Kamiński w przeszłości został skazany na trzy lata więzienia i dziesięć lat zakazu pełnienia stanowisk publicznych, tylko ułaskawił go kolega partyjny. 

– W żadnym normalnym państwie minister Kamiński nie byłby ministrem, bo nie ma moralnych podstaw do tego – stwierdził Kierwiński.

Następnie przyszła pora na przedstawienie wniosku ws. odwołania ministra aktywów państwowych Jacka Sasina. Wniosek uzasadniał poseł Cezary Tomczyk.

– Jacek Sasin jest symbolem tego rządu. Wiemy, że cokolwiek powie, to wychodzi na opak. Jak państwo powiedzą, że będzie obniżka podatków, to wiemy, że te podatki będą podwyższone. Jak mówiliście, że TVP będzie polskim BBC, to wiemy, co się z tym stało. Jak mówiliście, że naprawicie Trybunał Konstytucyjny, to wiemy, co się z nim stało: nie działa – mówił Tomczyk.

Ostatni wniosek o wotum nieufności dotyczył szefa kancelarii premiera ministra Michała Dworczyka. – Przyjdzie taki dzień, że będzie pan musiał ponieść odpowiedzialność. To jest zamach na wolne wybory, na konstytucję. To jest zamach stanu – mówił o „wyborach kopertowych” Sławomir Nitras.

Czytaj dalej

źródło: wyborcza.pl

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk