„Aparat państwowy zaangażowany w ukrywanie majątku prezesa Orlenu”. Opozycja idzie szlakiem dworów Daniela Obajtka

2021-03-13

– Restauracja „Szlacheckie Gniazdo” to główny biznes brata Daniela Obajtka – Bartłomieja. Dostał ją od ojca. W umowie darowizny pojawia się nazwisko prezesa Orlenu. Pod działkę, na której stoi „Gniazdo”, wziął kredyt hipoteczny na niemal pół miliona złotych – mówili w sobotę posłowie PO pod Restauracją „Szlacheckie Gniazdo” w Choczewie. Wyszedł do nich brat prezesa Orlenu.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej Agnieszka Pomaska i Zbigniew Konwiński pojechali w sobotę pod Restaurację „Szlacheckie Gniazdo” w Choczewie (powiat wejherowski), by domagać się wyjaśnień na temat majątku Daniela Obajtka. Do posłów KO wyszedł brat prezesa Orlenu – Bartłomiej Obajtek. (…)

Posłowie KO mieli ze sobą akt notarialny z 2003 r., zawierający umowę darowizny oraz umowę ustanowienia użytkowania. W akcie notarialnym widnieje również nazwisko Daniela Obajtka. 

– To nie jest tak, że z tym obiektem nie miał nic wspólnego Daniel Obajtek – mówił poseł Konwiński. 

– Okłamuje pan społeczeństwo – komentował stojący obok brat prezesa Orlenu. 

– 2016 r. to zmiany w przepisach prawa, które pozwoliły prokuraturze wycofać z sądu sprawę obecnego prezesa największej spółki giełdowej w Polsce. To PiS stworzył Daniela Obajtka. Daniel Obajtek jest kwintesencją rządów PiS-u. Nie byłoby Daniela Obajtka gdyby nie Kaczyński i jego partia, gdyby nie to, co stworzył PiS. Będziemy temat drążyć – zapewniał poseł KO Zbigniew Konwiński. 

Głos zabrała również posłanka KO Agnieszka Pomaska

– Proszę państwa, w normalnym państwie tą sprawą zajęłyby się organy państwa – mówiła posłanka. – Dzisiaj organy państwa ukrywają informacje związane z majątkiem Daniela Obajtka. Co więcej, nagle jest niespodziewana przerwa techniczna na serwerach, gdzie można by poznać informacje dotyczące aktów notarialnych, o których mówimy. Czy to jest przypadek? Nie. Cały aparat państwowy – minister sprawiedliwości Ziobro, wicepremier Kaczyński, premier Morawiecki – jest dzisiaj zaangażowany w to, żeby nie dojść do prawdy w sprawie majątku Daniela Obajtka. Będziemy każdego dnia domagać się szczegółowych informacji, wyjaśniania tej sprawy. I przyjdzie dzień, kiedy PiS straci władzę, i my tę sprawę od początku do końca wyjaśnimy. Każdy, kto jest w nią zamieszany, poniesie odpowiedzialność.

Czytaj więcej

źródło: trojmiasto.wyborcza.pl

Obejrzyj zapis video konferencji Posłów w Kopalinie

Obejrzyj zapis video konferencji Posłów w Sasinie

Obejrzyj zapis video konferencji Posłów w Borkówku

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk