Gdańsk. Politycy PO domagają się zatrzymania fuzji Orlenu i Lotosu. 8 marca 2021 odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie

2021-03-08

Wstrzymania fuzji PKN Orlen i Lotosu domagali się podczas poniedziałkowej (8 marca) konferencji związani z PO posłowie Agnieszka Pomaska, Tadeusz Aziewicz oraz europoseł Janusz Lewandowski.

Agnieszka Pomaska, Tadeusz Aziewicz oraz Janusz Lewandowski zorganizowali konferencję prasową przed siedzibą Lotosu w Gdańsku. Przedstawiciele opozycji domagali się wstrzymania fuzji PKN Orlen i Lotosu oraz informacji odnośnie tego, na jakim poziomie zaawansowania to przejęcie jest obecnie. Ich zdaniem, fuzja ta jest szkodliwa zarówno z punktu widzenia interesów Polski, jak i Pomorza, Przypomnijmy, że PKN Orlen otrzymał od Komisji Europejskiej warunkową zgodę na przejęcie Grupy Lotos.

– Mamy przekonanie i obawy, że proces przejęcia przez Orlen Lotosu, a tak naprawdę wyprzedaż majątku narodowego, która jest dokonywana rękami Mateusza Morawieckiego i Daniela Obajtka, jest nieprzejrzysta i nietransparentna. Powiem więcej: ta tzw. fuzja – a tak naprawdę, jeszcze raz podkreślę, wyprzedaż majątku narodowego – jest tak samo przejrzysta, jak przejrzyste są oświadczenia majątkowe pana Daniela Obajtka i tak samo przejrzysta, jak o świadczenia majątkowe pana premiera Morawieckiego. Sami państwo wiedzą, jak ta przejrzystość wygląda – przepisywanie majątku na żonę, na matkę, ukrywanie tego, co powinno być jawne i transparentne. To nasz pierwszy i podstawowy zarzut. W związku z tym domagamy się dzisiaj wstrzymania tej tzw. fuzji i wyjaśnienia tego, co się dzieje z majątkami tych dwóch panów – mówiła podczas konferencji prasowej Agnieszka Pomaska. – Po drugie, będziemy na najbliższym posiedzeniu sejmu domagali się informacji w tej sprawie – na jakim etapie jest ta fuzja, ale przede wszystkim będziemy domagali się szczegółowych informacji, szczegółowych ekspertyz – mówiła dalej posłanka.

Czytaj więcej

Obejrzyj zapis video z konferencji prasowej Posłów

źródło: dziennikbaltycki.pl

fot. P. Świderski

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk