Zaskakująca zmiana frontu: Krajowa Rada krytykuje paski „Wiadomości” TVP

2020-07-290

Paski „Wiadomości” TVP „wprowadzały opinię publiczną w błąd”, a ich „powtarzanie utrwalało nieprawdziwy przekaz”. KRRiT już drugi raz po wyborach prezydenckich zwraca uwagę TVP, że jest nierzetelna.

To odpowiedź na skargę Agnieszki Pomaskiej z PO. Wysłała ją do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 27 kwietnia. 27 lipca dostała odpowiedź.

Pomaska zaskarżyła tzw. paski  „Wiadomości”. Przed wyborami zaplanowanymi na 10 maja „Wiadomości” atakowały Senat, w którym opozycja ma przewagę, że za długo pracuje nad ustawą o powszechnych wyborach korespondencyjnych. Wtedy PiS chciał za wszelką cenę przeprowadzić 10 maja wybory korespondencyjne. W Senacie padały argumenty, dlaczego to jest niemożliwe i po prostu niebezpieczne. PiS oskarżał Senat o bojkot demokracji. I choć ustawy nie było, rząd PiS wydawał ciężkie miliony m.in. na druk wyborczych zestawów. Do wyborów 10 maja nie doszło, ale państwo wyrzuciło ok. 100 mln zł na ich organizację.

W „Wiadomościach” codziennie pojawiały się materiały o złym Senacie, który torpeduje wybory prezydenckie. Paski wyglądały tak: »… dzień zwłoki Senatu naraża Polaków«. Liczba na początku zmieniała się każdego dnia.

Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT i mazowiecki radny PiS informuje posłankę Pomaską, że Rada „przeprowadziła postępowanie wyjaśniające w sprawie”.

Czytaj więcej

Przeczytaj pełną treść odpowiedzi KRRiT na skargę Posłanki Pomaskiej

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk