Inspektor sanitarny wycofuje produkt, z którego mogły skorzystać miliony Polek. Był niebezpieczny dla zdrowia

2020-08-030

Odżywki do paznokci firmy Nail Tek decyzją Inspektora Sanitarnego zostają wycofane ze sprzedaży. W składzie kosmetyku znajdował się formaldehyd, który jest zakazany do stosowania w kosmetykach.

W składzie odżywek do paznokci marki Nail Tek znajdował się formaldehyd, który jest rakotwórczą substancją zabronioną do używania w kosmetykach. Interpelacją poselską do ministra zdrowia złożyła posłanka Platformy Obywatelskiej, Agnieszka Pomaska. W swoim piśmie zaznaczyła, że odżywka Nail Tek dystrybuowana jest chociażby w drogerii Super-Pharm oraz podkreśliła, że w tej sprawie zawiadomiła już sieć drogerii oraz Główny Inspektorat Sanitarny.

W związku z niebezpieczeństwem czyhającym nie tylko na paznokcie, ale również na zdrowie użytkowników odżywek, resort natychmiast nakazał wycofanie produktu ze sprzedaży oraz wszczął postępowanie wyjaśniające w tej sprawie prowadzone Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Warszawie. Ministerstwo Zdrowia w odpowiedzi na interpelację napisało, że do tej pory „zabezpieczono 24 sztuki odżywek Nail Tek z deklarowaną w składzie podanym na opakowaniu zawartością formaldehydu”.

źródło: biznesinfo.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk