PO nie wierzy w oficjalne przyczyny odwołania wizyty prezydenta USA. „To konsekwencja polityki PiS”

2019-08-300

Odwołanie wizyty w Polsce przez prezydenta Donalda Trumpa to konsekwencja polityki PiS, gdzie Polska ma pozycję nie partnera, a klienta i petenta w stosunku do USA – ocenili w piątek politycy PO. Zapowiedzieli odbudowę relacji z USA, jeśli PO przejmie jesienią władzę w kraju.

Prezydent USA Donald Trump miał przybyć do Polski na obchody rocznicy wybuchu II wojny światowej. W czwartek Trump przełożył wizytę, uzasadniając to nadciągającym nad Florydę huraganem Dorian. Zamiast niego do Polski przyleci wiceprezydent Mike Pence, który w niedzielę wygłosi przemówienie na pl. Piłsudskiego w Warszawie. (…)

Posłanka Agnieszka Pomaska wyraziła pogląd, że Polska pod rządami PiS jest osamotniona, nie ma żadnych poważnych partnerów. Polacy zasługują na to, żeby być silnym krajem w UE, zasługują na to, żeby z takim krajem, jak Polska, blisko 40-milionowym krajem po prostu na świecie i w Europie się liczyli, a niestety polityka PiS doprowadziła do zepsucia relacji absolutnie ze wszystkimi – oceniła Pomaska. Według niej relacje Polski z USA są obecnie uzależnione od „kaprysu” jednego człowieka – prezydenta Trumpa.

Czytaj więcej

źródło: dziennik.pl

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk