KO ma program dla szkół. „Pokażemy, jak traktować nauczycieli i uczniów”

2019-07-170

Minister edukacji Dariusz Piontkowski poinformował we wtorek 16 lipca, że 25 lipca MEN będzie miało pełne dane dotyczące rekrutacji do szkół średnich w Warszawie. Podkreślił, że ponad 90 proc. uczniów już teraz, po pierwszym etapie rekrutacji, wie, gdzie się będzie dalej uczyć.

Posłanka Agnieszka Pomaska (PO-KO) podkreśliła w środę (17 lipca) na konferencji prasowej w Sejmie, że przez ostatnie dni wszyscy są zainteresowani tym, co dzieje się w polskiej oświacie. „A dzieje się bardzo źle” – oceniła. „Uczniowie, rodzice, nauczyciele są bardzo zaniepokojeni tym, że wielu bardzo dobrych uczniów, tych którzy bardzo ciężko pracowali przez ostatni rok, nie może dostać się albo do wymarzonych szkół, albo w ogóle do żadnej szkoły” – mówiła Pomaska.

Według niej, ta sytuacja ma swoje źródło w decyzjach rządu PiS. „Decyzjach minister edukacji Anny Zalewskiej, i później decyzjach jej kontynuatora, bardzo złej polityki dotyczącej edukacji” – podkreśliła posłanka. Jak zauważyła, obecny rząd nie widzi dzisiaj żadnego problemu. „I myślę, że tutaj możemy upatrywać źródło tego, co się dzieje, źródło tego, że tysiące uczniów nie wiedzą, gdzie zaczną naukę od września 2019 roku” – zaznaczyła.

W ocenie posłanki PO-KO dowodów na to, że rząd lekceważy problem jest mnóstwo. „Przypomnę wypowiedź wiceministra edukacji, który sugerował polskim uczniom znalezienie szkoły za granicą. Przypomnę chociażby wypowiedź małopolskiej kurator oświaty, która sugerowała, że problem w polskiej edukacji stworzyli sami uczniowie. I na koniec przypomnę chociażby wypowiedź radnego, przewodniczącego klubu PiS Rady Miasta Gdańska pana Kacpra Płażyńskiego, który mówił – i myślę, że to jest najbardziej skandaliczna wypowiedź – że wina za chaos edukacji w Gdańsku to jest wina zamordowanego Pawła Adamowicza” – mówiła Pomaska.

Pokażemy w jaki sposób szkoła może służyć edukacji, w jaki sposób państwo powinno traktować nauczycieli, przede wszystkim jak państwo powinno traktować uczniów, bo wszystko bierze się z wzajemnego szacunku, tego szacunku do nauczycieli, do uczniów obecnej władzy zabrakło – mówił obecny również na konferencji poseł Krzysztof Brejza.

źródło: portalsamorzadowy.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk