PiS obronił Kowalczyka. Pomaska: Nieudolność ministra może doprowadzić do utraty 35 mld zł z funduszy UE!

2019-07-180

Podczas środowego głosowania Sejm nie poparł wniosku o wotum nieufności względem ministra środowiska Henryka Kowalczyka. Wiceprzewodnicząca Komisji ds. Unii Europejskiej i szefowa Zespołu – Zerwij z plastikiem obszernie i wyczerpująco argumentowała celowość usunięcia ministra Kowalczyka ze stanowiska szefa resortu. Niestety w głosowaniu szkodliwy minister został obroniony głosami posłów Prawa i Sprawiedliwości.

Posłanka Pomaska wraz z posłami Platformy Obywatelskiej przekonywali, że fatalna polityka i opieszałość Ministra Środowiska będą skutkowały utratą potężnych sum środków z funduszy unijnych na walkę ze smogiem. Chodzi o program Czyste Powietrze, w którym Komisja Europejska już od kilku miesięcy dopatrywała się wielu braków i błędów.

W odpowiedzi do argumentów opozycji, posłowie PiS lakonicznie odpierali zarzuty deklarując, że rząd znakomicie radzi sobie ze współczesnymi problemami środowiskowymi, a środki europejskie nie są zagrożone.

Posłowie Koalicji Obywatelskiej krytykowali także politykę ministra Kowalczyka oraz jego poprzednika w sprawie Puszczy Białowieskiej. Program ratowania puszczy przed kornikiem drukarzem określili mianem pomocy „piłą i siekierą”.

 

Obszerniejszą relację z debaty można znaleźć tutaj.

fot. Newspix.pl / Damian Burzykowski

[ngg_images source=”galleries” container_ids=”387″ display_type=”photocrati-nextgen_basic_thumbnails” override_thumbnail_settings=”0″ thumbnail_width=”240″ thumbnail_height=”160″ thumbnail_crop=”1″ images_per_page=”20″ number_of_columns=”0″ ajax_pagination=”1″ show_all_in_lightbox=”0″ use_imagebrowser_effect=”0″ show_slideshow_link=”1″ slideshow_link_text=”[Pokaz zdjęć]” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk