Nowa perspektywa posłów nowego klubu – zapraszam do współpracy nad ustawą

2010-11-291

Z zainteresowaniem usłyszałam, że nowy klub Polska Jest Najważniejsza opowiada się za zniesieniem subwencji dla partii politycznych. Kiedy na początku bieżącego roku wspólnie ze Sławomirem Nowakiem przygotowywaliśmy ustawę o fundacjach politycznych, która ma ograniczyć sposoby wydatkowanie publicznych środków na działalność partyjną (obniżenie subwencji, wprowadzenie zakazu kosztownej reklamy tv i na bilbordach), to między innymi Joanna Kluzik – Rostkowska jako członek klubu PiS odmówiła pracy nad projektem. Propozycja została ostatecznie złożona u Marszałka pod koniec września jako wspólna inicjatywa posłów PO, PSL i Lewicy.

Jak rozumiem, zmiana klubu i nowe miejsca w ławach sejmowych zmieniły też perspektywę patrzenia na pieniądze, z których z dnia na dzień nie można już korzystać. Niezależnie jednak od motywacji, zapraszam członków klubu PJN, na czele z jej szefową, przynajmniej do zapoznania się z projektem ustawy o fundacjach politycznych i przedstawienia swoich uwag na jej temat. Jestem przekonana, że dla nowego klubu, którego posłowie za jeden z celów stawiają sobie podniesienie jakości debaty publicznej w Polsce, ustawa powołująca do życia think-thanki wspierające merytorycznie partie polityczne i ograniczająca możliwość wydawania publicznych środków na drogie reklamy będzie godna uwagi.

Pełny tekst projektu ustawy oraz jej zwięzły opis można znaleźć tutaj.

Jeden komentarz

  • Jacek

    2011-05-31 w 08:28

    Partie zyja swoim zyciem za wspolne pieniadze. Nie widze zadnego powodu, zeby je finansowac z publicznych pieniedzy w takim stopniu jak teraz. Jesli chcecie sie spotkac i uzgadnic wspolny program to idzcie do jakiejs sali gimnastycznej, zrzuccie sie na kanapki i wystarczy. Chcecie sie bawic w partie to placcie skladki na limuzyny prezesow ktorzy mysla tylko jak sie utrzymac u wladzy. Ale dlaczego ja mam na to placic? Dlaczego a przyklad Polskie Towarzystwo Fizyczne ktorego jestem czlonkiem, nie dostaje takiej dotacji z budzetu? Gorsze od PiS czy PO?

    Odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk