Rafał Trzaskowski zaprzysiężony na prezydenta Warszawy. „Nikt nie zrobi tu Budapesztu”

2018-11-220

Rafał Trzaskowski oficjalnie objął urząd prezydenta Warszawy. Po jego ślubowaniu głos zabrała ustępująca prezydent Hanna-Gronkiewicz-Waltz. Nazwiska wiceprezydentów i pozostałych współpracowników Trzaskowskiego poznamy w piątek 23 listopada.

W Sali Warszawskiej Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyło się oficjalne zaprzysiężenie nowego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego i 60 stołecznych radych.

Po uroczystym ślubowaniu nowy prezydent Warszawy podziękował mieszkańcom oraz ustępującej prezydent Hannie Gronkiewicz-Waltz.

– Miesiąc temu mieszkańcy stolicy powierzyli mi urząd prezydenta Warszawy. To olbrzymi zaszczyt, ale oczywiście jeszcze większa odpowiedzialność. Decyzją warszawiaków zaczyna się nowy etap w historii naszego miasta – mówił po objęciu urzędu.

Jak dodał, po obietnicach złożonych wyborcom przychodzi czas na ich realizację.

– Rozbudujemy finansowanie in-vitro, wzmocnimy systemy szczepień. Smog jest ogromnym zagrożeniem, dlatego będziemy go zwalczać – wyliczał najbliższe zmiany, którymi zajmie się jako prezydent.

Rafał Trzaskowski zapowiedział, że w poniedziałek 26 listopada przedstawi szczegółowy plan działań na najbliższe miesiące. Dodał, że do rozmów o obszarach działań w Warszawie zaprosi aktywistów miejskich.

Czytaj więcej

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk