Pierwsza sesja Rady Miasta Gdańska

2018-11-190

Wieloletnia wiceprzewodnicząca Rady Miasta Gdańska Agnieszka Owczarczak została jej nową przewodniczącą. Pierwszym pomysłem nowej szefowej Rady jest ustanowienie roku 2019 w Gdańsku rokiem wolności. W prezydium nowej Rady Miasta znaleźli się również Mateusz Skarbek (Koalicja Obywatelska), Piotr Gierszewski (Prawo i Sprawiedliwość) oraz Beata Dunajewska (Wszystko dla Gdańska).

Ceremonię ślubowania nowych radnych poprzedziło nabożeństwo ekumeniczne w Bazylice Mariackiej, w której brali udział przedstawiciele Kościołów katolickiego, prawosławnego, protestanckiego, gminy żydowskiej oraz wspólnoty muzułmańskiej.

Następnie w Sali Wielkiej Wety w Ratuszu przy ulicy Długiej odbyło się ślubowanie radnych oraz zaprzysiężenie prezydenta. (…)

Agnieszka Owczarczak została niemal jednogłośnie wybrana (3 osoby wstrzymały się od głosu) na przewodniczącą Rady. Zastąpiła na tym stanowisku Bogdana Oleszka, który pełnił funkcję przewodniczącego od 2001 roku. Pozostaje on nadal radnym. Agnieszka Owczarczak zapowiedziała, że jako nowa przewodnicząca będzie chciała rozpocząć urzędowanie od ustanowienia roku 2019 w Gdańsku Rokiem Wolności. – Myślę, że w wielu kwestiach będziemy w stanie się porozumieć – mówiła Agnieszka Owczarczak. – Będę chciała przygotować taki projekt uchwały. Będę chciała to skonsultować ze wszystkimi klubami w Radzie Miasta, żeby pod hasłem Roku Wolności odbywały się w Gdańsku wszystkie wydarzenia związane z trzydziestą rocznicą częściowo wolnych wyborów – zapowiedziała nowa przewodnicząca Rady Miasta Gdańska.

Czytaj więcej

źródło: radiogdansk.pl

fot. Łukasz Unterschuetz/Trojmiasto.pl

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk