Bogdan Borusewicz, Agnieszka Pomaska i Ewa Lieder przeciwni przeniesieniu Polskiej Agencji Kosmicznej z Gdańska do Warszawy

2018-08-270

Wicemarszałek Senatu Bogdan Borusewicz, posłanka PO Agnieszka Pomaska i reprezentująca Nowoczesną Ewa Lieder sprzeciwiają się przeniesieniu planom przeniesienia siedziby Polskiej Agencji Kosmicznej z Gdańska do Warszawy. W Gdańsku ma być zlokalizowany jedynie oddział terenowy Agencji.

Konferencja w tej sprawie odbyła się w poniedziałek, 27 sierpnia w Biurze Poselskim Agnieszki Pomaskiej w Gdańsku.

Obecnie trwa już proces legislacyjny ustawy, która oficjalnie przeniesie siedzibę do stolicy, co potwierdzili nam przedstawiciele Agencji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Pomorscy posłowie Platformy Obywatelskiej apelowali o to, by nie przenosić POLS-y od dłuższego czasu, gdy tylko pojawiły się takie plany.

Jesteśmy w szczególnym momencie, ponieważ politycy obiecują wiele rzeczy w kampanii wyborczej. Każdy z kandydatów na prezydenta Gdańska powinien zabrać głos w tej sprawie i powiedzieć, czy jest za tym, by POLSA została w Gdańsku. – mówiła podczas konferencji Agnieszka Pomaska.

– Wśród tych kandydatów są osoby wywodzące się z partii politycznej, która nie lubi samorządów, doprowadza do centralizacji państwa. Apeluję i wzywam kandydatów, polityków z Pomorza, by jasno wypowiedzieli się w tej sprawie. To sprawa niezwykle ważna dla rozwoju Gdańska i Pomorza, powinna nas łączyć. Widzę cień szansy, że tę decyzję da się odwrócić – dodała.

Posłanka PO wyliczyla korzyści dla regionu, które wynikają z obecności POLS-y: – Dzięki POLS-ie w Trójmieście powstał nowy, międzyuczelniany kierunek studiów – Technologie Kosmiczne i Satelitarne. Powstało też wiele firm, które działają w obrębie przemysłu kosmicznego.

Czytaj więcej

źródło: dziennikbaltycki.pl

fot. Piotr Hukało

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk