Kacper Płażyński jak Pawłowicz? Pomaska: To źle, że nie chce pamiętać o prawdziwej historii

2018-08-310

Zdaniem Agnieszki Pomaskiej z PO Kacper Płażyński (PiS) na pewno nie zostanie prezydentem Gdańska. – To źle, jeśli kandydat nie chce pamiętać o prawdziwej historii miasta – mówiła w TOK FM polityczka.

Agnieszka Pomaska, posłanka Platformy Obywatelskiej, odniosła się w Poranku Radia TOK FM do wypowiedzi kandydata PiS na prezydenta Gdańska, który stwierdził, że „przypominanie nam, że Gdańsk kiedyś nie był częścią Rzeczpospolitej, nie jest zgodne z polską racją stanu, ale to też krzywdzi nas, Polaków mieszkających w tym mieście”. 

– Kacper Płażyński nie chce pamiętać o tym, że w Gdańsku żyli i mieszkali Niemcy. Że Gdańsk ma bardzo długą i burzliwą historię, że ma też historię Wolnego Miasta, że ma też smutną historię ze swastykami na Długim Targu. O historii Gdańska trzeba pamiętać po to, żeby tych strasznych wydarzeń i strasznych rzeczy unikać – mówiła polityczka w rozmowie z Janem Wróblem. 

Podkreśliła, że „o historii trzeba pamiętać, jaka by ona nie była, i wyciągać z niej lekcję”.

– Jeśli kandydat na prezydenta nie chce o prawdziwej historii Gdańska pamiętać, to myślę, że to źle. Gdańsk jest dzisiaj miastem otwartym, przyjeżdża tu też wielu niemieckich turystów. To nie jest też pierwszy polityk PiS… pani Pawłowicz powiedziała jakieś półtora roku temu, że gdańszczanie to Niemcy, twierdząc wręcz, że jesteśmy jacyś inni i gorsi. Gdańsk to dzisiaj na pewno polskie miasto, które czuje się częścią Polski, nie ma tu żadnych sentymentów separatystycznych – zaznaczyła gościni TOK FM.

Posłanka jest pewna, że kandydat PiS nie stanie na czele miasta. Według niej sondaże wskazują na duże szanse Jarosława Wałęsy, kandydata PO, syna byłego prezydenta RP Lecha Wałęsy.

– Myślę, że ma duże szanse, biorąc pod uwagę jego zaplecze merytoryczne i przygotowanie radnych, z którymi pracuje – podkreśliła polityczka. 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

https://www.pomaska.pl/wp-content/uploads/2023/10/apomaska_logowhite.png
Kontakt
58 767 72 40
574 152 793
Biuro Poselskie Agnieszki Pomaskiej, al. Grunwaldzka 82 (CH Manhattan, IV piętro), 80-244 Gdańsk